Śląski Ogród Botaniczny vs. smog. Przyjdź na spotkanie i dowiedz się, jak z nim walczyć

Wszyscy pamiętamy, że trzeba to robić. Pytanie tylko, jak? Na konkretne spotkanie o konkretnych sposobach radzenia sobie ze smogiem zapraszają przyrodnicy z Radzionkowa. Można jeszcze zapisać się na bezpłatne warsztaty.

Radzionkow smog spotkanie 2024

"Cała prawda o smogu"

Pod takim tytułem odbędzie się interaktywne spotkanie z elementami pracy w terenie. Śląski Ogród Botaniczny w Radzionkowie zaprasza starszych odbiorców do udziału w wydarzeniu poświęconym smogowi oraz walce z nim.

- Temat jest, niestety, bardzo aktualny i "gorący". A nie wszyscy wiemy choćby to, jak właściwie interpretować pomiary, co dokładnie wyświetla się na tablicach informacyjnych, co głównie jest przyczyną smogu i jak można go ograniczać. Te i inne zagadnienia pojawią się podczas naszej interaktywnej prelekcji - zapowiadają przyrodnicy.

Spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę, 10 lutego. Rozpocznie się o godzinie 10:00 w budynku Regionalnej Stacji Edukacji Ekologicznej (ul. Księżogórska 90a, Radzionków). Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale liczba miejsc ograniczona. Dlatego też obowiązują zapisy. Są przyjmowane pod numerem telefonu: 536 330 776 w dni robocze od godziny 7:00 do 15:00 lub mailowo: ogrodradzionkow@sibg.org.

Wydarzenie potrwa około dwóch godzin. Podczas pierwszej części uczestnicy poznają ważne informacje dotyczące smogu. Prowadzący z pewnością odpowie także na pytania. Następnie goście wyjdą w teren. Będą mieli rzadką okazję, by z pomocą specjalistycznego sprzętu osobiście zmierzyć poziom zanieczyszczenia środowiska. Żeby pogłębić wymiar praktyczny, uczestnicy otrzymają też materiały od Gminnego Punktu Konsultacyjno-Informacyjnego Programu "Czyste Powietrze" w Radzionkowie. Znajdą w nich wskazówki dotyczące możliwości pozyskania dofinansowań, warunków uczestnictwa w programie "Czyste powietrze" i zakresu kwalifikowanych inwestycji termomodernizacyjnych.

- Spotkanie jest okazją, aby zadać prowadzącemu nurtujące nas często pytania i uzyskać na nie konkretne odpowiedzi. Ponadto warsztaty obfitują w liczne zaskakujące ciekawostki. Prelegent, z pewnością, nas nie zanudzi, ani nie będzie powtarzał powszechnie znanych faktów. Warsztaty są bardzo praktyczne i kładą nacisk na możliwości przeciwdziałania smogowi - dodają organizatorzy.
Radzionkow narty biegowe

Może Cię zainteresować:

Na narty do... Radzionkowa? MOSiR przygotował ofertę dla fanów zimowego sportu

Autor: Urszula Gołkowska

18/01/2024

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon