Na narty do... Radzionkowa? MOSiR przygotował ofertę dla fanów zimowego sportu

Pogoda za oknem raczej nie składnia do wychodzenia, chyba że w celach rekreacyjnych. Miłośnicy zimowych aktywności mogą wybrać się na przykład na Księżą Górę, gdzie czeka na nich gotowa infrastruktura sportowa.

MOSiR Radzionków
Radzionkow narty biegowe

Radzionków - narty, spacer, a może kulig?

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza do skorzystania z niemałej oferty dostosowanej do obecnej pory roku. Tak jak w poprzednim sezonie, amatorzy narciarstwa biegowego mogą realizować swoją pasję na terenie Księżej Góry. Ścieżki są już przygotowane.

- Zasypany Radzionków i jego piękna Księża Góra, która zaprasza narciarzy biegowych - nowe ślady tras biegowych wytyczone - a sprzęt narciarski czeka na wypożyczenie - zachęcają pracownicy MOSiRu.

Jeśli nie posiadacie własnego sprzętu, nic straconego. Wypożyczalnia znajduje się na terenie kąpieliska, przy głównym wejściu (ul. Księżogórska 90). Za komplet do narciarstwa biegowego - narty, buty, kije - zapłacimy 15 zł za godzinę. Zwolennicy mniej dynamicznego odpoczynku mogą z kolei wybrać się na spacer. Na Księżej Górze ścieżek i alejek nie brakuje. Szczególnie warto zawitać do Śląskiego Ogrodu Botanicznego. Jest on otwarty codziennie od świtu do zmierzchu. Wstęp bezpłatny.

Śląski Ogród Botaniczny w Radzionkowie pod śnieżną pierzynką. Zobaczcie, jak tam ładnie!

W ofercie MOSiRu znajdziemy także jeszcze jedną zimową atrakcję. Są nią kuligi. Cennik wygląda następująco:

 • osoba dorosła - 20 zł
 • dziecko i młodzież do lat 18. - 5 zł
 • kulig na zamówienie - 150 zł (maksymalnie 12 osób dorosłych)
Przygotowaliśmy zestaw trzech bardzo bezpiecznych sanek wieloosobowych, które nasz traktorek ciągnie urokliwymi uliczkami naszego księżogórskiego parku. Jazda takim kuligiem jest bardzo bezpieczna i przyjemna. Zapraszamy wszystkich chętnych, zwłaszcza grupy zorganizowane - czytamy na stronie MOSiRu.
  Tarnowskie gory sanki

  Może Cię zainteresować:

  Tarnowskie Góry: gdzie na spacer, gdzie na sanki?

  Autor: Urszula Gołkowska

  22/01/2021

  Subskrybuj tarnowskiegory.info

  google news icon