Śląski Ogród Botaniczny w Radzionkowie pod śnieżną pierzynką. Zobaczcie, jak tam ładnie!

Zanim pogoda się ociepli, warto wybrać się z wizytą na Księżą Górę. Jeśli jednak temperatura Was przeraża, nic straconego. W domowym ciepłym zaciszu zajrzyjcie do galerii zdjęć z tego wyjątkowego miejsca.

Śląski Ogród Botaniczny jak z bajki

Tegoroczna zima nas nie rozpieszcza. Dobrą stroną sytuacji pogodowej jest piękny krajobraz spowity śniegiem. W tej odsłonie świetnie prezentują się lasy czy parki. Ostatnio swoimi zdjęciami pochwalił się Śląski Ogród Botaniczny w Radzionkowie. Miejsce to wygląda zachęcająco o każdej porze roku. Pomimo mrozów opiekunowie Ogrodu zapraszają na wizytę. Chętni mogą także skorzystać z możliwości pojeżdżenia na nartach biegowych. W pobliżu znajduje się wypożyczalnia sprzętu MOSiR Radzionków. Ogród Botaniczny jest otwarty codziennie od świtu do zmierzchu. Można odwiedzać go bezpłatnie.

W przyszłym tygodniu pojawi się jeszcze jeden powód, by zawitać w to miejsce. Przyrodnicy zapraszają na wydarzenie o nazwie Zimowe Ptakoliczenie. Odbędzie się ono 27 stycznia (sobota) o godzinie 9:00. Zbiórkę zaplanowano przy Regionalnej Stacji Edukacji Ekologicznej w Radzionkowie (ul. Księżogórska 90a). Wstęp na wydarzenie jest wolny. Przewodnikiem po przyrodniczym świecie zostanie Karolina Skorb.

- Spacer ornitologiczny będzie miał miejsce na zróżnicowanym siedliskowo terenie Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Radzionkowie. Spodziewamy się spotkać zarówno ptaki typowe dla parków miejskich, otwartych terenów rolnych, jak i środowisk typowo leśnych. Spacer potrwa około 1,5-2 h. Zalecamy ciepły ubiór i wygodne buty terenowe. Mile widziane będą własne lornetki - dodają organizatorzy wydarzenia.
Tarnowskie gory sanki

Może Cię zainteresować:

Tarnowskie Góry: gdzie na spacer, gdzie na sanki?

Autor: Urszula Gołkowska

22/01/2021

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon