SMZT i Stowarzyszenie Wrazidlok z tytułem zasłużonych dla rozwoju turystyki

W tym tygodniu dwie organizacje działające na terenie powiatu tarnogórskiego otrzymały prestiżowe wyróżnienia. Tarnogórzanie i pasjonaci promujący Świerklaniec cieszą się teraz Dyplomami Marszałka Województwa Śląskiego.

Tak się promuje turystykę!

Dobre wieści z Pocysterskiego Zespołu Klasztorno-Pałacowym w Rudach Raciborskich. To właśnie tam w tym roku świętowano Światowy Dzień Turystyki. Podczas spotkania tradycyjnie przyznano wyróżnienia dla osób i organizacji, które aktywnie angażują się w popularyzację województwa śląskiego.

- Uroczystość to święto wszystkich ludzi turystyki, pracowników administracji, gestorów bazy hotelowej i gastronomicznej, działaczy organizacji turystycznych, właścicieli i administratorów atrakcji, czyli wszystkich, dla których turystyka to z jednej strony źródło dochodów, z drugiej natomiast pasja, przygoda oraz możliwość dzielenia się z innymi swoimi pomysłami na spędzanie wolnego czasu - stwierdzają przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego.

Podczas tegorocznej edycji wyróżniono dwie organizacje z powiatu tarnogórskiego.

Brawo dla SMZT i Wrazidloków!

Znamy laureatów, którzy tym razem otrzymali Dyplomy Marszałka Województwa Śląskiego za Zasługi dla Rozwoju Turystyki w 2022 roku. W kategorii Przedsięwzięcie turystyczne roku wyróżnione zostało Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej. Było ono współorganizatorem "Wyborów Pięknej z Rept".

- Tarnowskie Góry mają własną jabłoń i to właśnie z jej powodu 24 kwietnia odbyła się I edycja wydarzenia pod nazwą "Wybory Pięknej z Rept – Zakosztuj nowej tarnogórskiej historii!". Tego dnia zasadzono pierwsze drzewka w mieście, rozdano 150 kg jabłek i 200 sadzonek, edukowano na różne sposoby oraz smakowano jabłko pod wieloma postaciami - przypominają członkowie SMZT. - Teraz chcemy, żeby co roku w kwietniu festiwal rozpoczynał sezon wydarzeń kulturalnych w mieście - dodają.

W kategorii Działalność Społeczna nagrodzony został dr Łukasz Zimnoch, prezes Stowarzyszenia Wrazidlok. Jest on także pomysłodawcą Szlaku Magnatów Przemysłowych, realizatorem widowisk multimedialnych w tym mappingowych w Piekarach Śląskich, Tarnowskich Górach, Chorzowie i Świerklańcu.

Podczas uroczystej gali przyznano również Honorowe Odznaki za Zasługi dla Województwa Śląskiego oraz nominacje i podziękowania w regionalnym etapie konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny Polskiej Organizacji Turystycznej.

"Wybory Pięknej z Rept" 2022

Może Cię zainteresować:

Jak bawili się tarnogórzanie podczas "Wyborów Pięknej z Rept"? Smakowicie... [GALERIA]

Autor: Urszula Gołkowska

25/04/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon