SMZT ma odnowioną siedzibę. Jest odmalowana, estetyczna i świeci w ciemności

W centrum Tarnowskich Gór kolejne obiekty przeszły wizualną metamorfozę. Tym razem mowa o kamienicy Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej oraz Hostelu Młotek i Perlik.

Kiedy będziecie przechodzić ulicą Gliwicką w pobliżu podcieni, warto zwrócić uwagę na budynki z numerami 2 i 4. Są to obiekty należące do działającego w naszym mieście SMZT. W ostatnim czasie przeszły renowację. Efekt? Odnowiona, odmalowana elewacja. Ze ścian zniknęły pamiątki po wandalskich wyczynach.

Wandalizm w centrum TG. Mężczyzna oszpecił siedzibę Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej

Teraz świeżo odmalowana elewacja cieszy oczy i miejmy nadzieję, że tak już pozostanie. Do tego siedzibę SMZT oraz należący do stowarzyszenia Hostel Młotek i Perlik zdobią nowe szyldy. To jeszcze nie wszystko! Goście bez problemu trafią na nocleg dzięki podświetleniu napisów. Po zmroku szyldy widać jasno i wyraźnie, a uroku dodaje im jeszcze stylizowana lampa. Odnowione budynki mogą poszczycić się niekrótką historią. Dlatego też do prac remontowych przystąpiono po otrzymaniu zgody od konserwatora.

- Kamienica przy ulicy Gliwickiej (jednej z najstarszych ulic w Tarnowskich Górach) powstała w XVI wieku, aż do lat 50. XX wieku funkcjonowała w niej fabryka mydła założona przez ówczesnego właściciela Józefa Łukasika. Od 1965 r. kamienicą zarządza SMZT - tłumaczą przedstawiciele stowarzyszenia.

- Pod "dwójką" znajdują się biura organizacji, a pod "czwórką" mieści się hostel (w przeszłości Dom wycieczkowy Gwarek, a dziś nawiązujący swoją nazwą do dawnej fabryki mydła – Hostel Młotek i Perlik) - dodają.
Święto Pary 2023 w Tarnowskich Górach 1

Może Cię zainteresować:

Niech żyje technika! - Święto Pary w Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach

Autor: Urszula Gołkowska

02/10/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon