Solidemo: kolejna manifestacja poparcia dla Michała Sporonia

Przed nami druga demonstracja, której członkowie staną w obronie Michała Sporonia. Manifestanci ponownie pojawią się w Bytomiu.

Protest michal sporon

"Solidemo - Kuratorium Oświaty w Bytomiu"

Już w najbliższy czwartek, 7 stycznia na ulicy Józefczaka w Bytomiu pojawią się strajkujący. Jak zapowiadają, będą wyrażać swoje poparcie dla Michała Sporonia radnego powiatowego i nauczyciela z II LO im. Staszica.

- Spontaniczna demonstracja solidarnościowa z Michałem Sporoniem! Tego dnia na przesłuchanie ma się stawić pani poseł - donosicielka! - zapowiadają organizatorzy.

To nie pierwsza tego typu inicjatywa. Swoje wsparcie dla Michała Sporonia i niechęć wobec parlamentarzystki Barbary Dziuk wyrażali manifestanci zebrani 15 grudnia. Wtedy nie było ich wielu, zaledwie trzech. Przynieśli ze sobą flagi i kartonowe plakaty. Czy pociągną za sobą kolejne osoby? Aktualnie chęć udziału w wydarzeniu za pośrednictwem Facebooka zapowiedziało około trzydziestu osób. Kolejne 80 jest zainteresowanych akcją.

- Nie zgadzamy się na szykanowanie i represjonowanie nauczycieli przez obecną władzę! Nie zgadzamy się na karanie ludzi za swoje poglądy! Chcemy prawdziwego ministra edukacji, a nie religijnego ekstremistę w garniturze! Nie chcemy posłów, którzy zamiast rozmawiać z ludźmi, donoszą na nauczycieli! Koniec z mówieniem o "nieświadomej młodzieży"! Młodzież jest bardziej świadoma, niż wam się wydaje! - oświadczają uczestnicy.

fot. Michał Sporoń

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Michal sporon tg

Michał Sporoń - Barbara Dziuk 2:0. Koniec...

Sporon dziuk

Michał Sporoń po kolejnym przesłuchaniu: Tak...

Dziuk vs sporon Easy Resize com

Sporoń vs. Dziuk część druga. Kolejne zarzuty...

Petycja michal sporon

Decyzja w sprawie Michała Sporonia. Co czeka...

Plonace poniedzialki

Opublikowano uzasadnienie wyroku TK. W...

Michal sporon 2021

To już ostatnie posiedzenie wyjaśniające. Kiedy...

Tarnowskie gory info 2

Podsumowanie tygodnia 22.-28.03. Najważniejsze...