SP nr 10 dla małych pacjentów tarnogórskiego szpitala. Zebrali ponad sto prezentów!

W tym tygodniu dzieci przebywające w salach Oddziału Pediatrii czekała miła niespodzianka. Z okazji Mikołajek otrzymały upominki przygotowane przez swoich rówieśników i ich rodziców.

Zbiórka w SP nr 10 zakończona sukcesem

W tym roku szkolna społeczność postanowiła wcielić się w rolę świętego Mikołaja. Uczniowie razem z rodzicami, przy wsparciu nauczycieli, zbierali naklejki sieci Biedronka. W ramach popularnej akcji można je wymieniać na pluszaki lub książki. Tak też zrobili mali tarnogórscy pomocnicy. Finalnie udało im się zebrać aż 4600 naklejek. Następnie wymienili je na 67 maskotek i 40 książeczek. Do tego mama jednej z uczennic dołożyła piękne ręcznie robione misie.

Wszystkie prezenty zostały zapakowane i przewiezione do Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego w Tarnowskich Górach. 6 grudnia przedstawiciele szkoły przekazali je na ręce personelu placówki. Jeszcze tego samego dnia upominki trafiły do małych pacjentów podczas obchodu. Niespodzianki ucieszyły dzieci przebywające w salach Oddziału Pediatrii.

- Dyrekcji, nauczycielom, uczniom oraz ich rodzicom po raz kolejny dziękujemy za zaangażowanie i pamięć o naszych najmłodszych pacjentach. Ten wspaniały gest to uśmiech na wielu twarzach! Dziękujemy! - cieszą się pracownicy WSP.
Prace uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Chemiczno-Medycznych i Ogólnokształcących w Tarnowskich Górach

Może Cię zainteresować:

Uczniowie "Chemika" znowu chwycą za igły. Będą szyli przytulanki dla małych pacjentów

Autor: Urszula Gołkowska

26/09/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon