Spotkanie z Janem Twardowskim w Parku Repeckim. Poetycki koncert już w tę sobotę

Miłośnicy jego twórczości mogą już rezerwować sobie czas 22 czerwca. Przy Szybie Sylwester odbędzie się literacko-muzyczne wydarzenie. Wstęp wolny.

Urszula Gołkowska
Sztolnia Czarnego Pstrąga: Szyb Sylwester

Ks. Twardowski w Parku Repeckim

Już w najbliższą sobotę, 22 czerwca, w nastrojowych okolicznościach przyrody odbędzie się koncert łączący poezję z dźwiękiem. "Miłość uwierzy, przyjaźń zrozumie. Zapiski z poetyckiego pamiętnika" to muzyczne aranżacje tekstów ks. Jana Twardowskiego.

- Koncert ma charakter śpiewogry, w której autobiograficzne wypowiedzi przeplatane są piosenkami do wierszy. Wypowiedzi prozą i następujące po nich zaśpiewane wiersze wzajemnie się komentują, tworząc duchowy portret księdza Jana i wrażenie spotkania nie tylko z jego słowem, ale z nim samym. Fragmenty prozy, odtwarzane na koncercie z nagrania archiwalnego, niepowtarzalnie interpretuje Jerzy Trela - zdradzają organizatorzy.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 21:00 w Parku Repeckim przy Szybie Sylwester (budynku obsługi Sztolni Czarnego Pstrąga). Przed gośćmi wystąpi zespół Wszystkiego Dobrego. Za wybór tekstów prozą odpowiada Aleksandra Iwanowska. Wybór wierszy śpiewanych i muzykę przygotował Jacek Swoboda. Podczas występu usłyszymy: śpiew: Alicja Czura-Musialik; gitarę basową, kontrabas, aranżacje: Dominik Sławiński, altówkę, aranżacje: Radosław Mikołajczyk; gitarę, śpiew, muzykę, aranżacje: Jacek Swoboda. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

- Po koncercie zapromowany zostanie tom poetycki "Miłość uwierzy, przyjaźń zrozumie. Zapiski z poetyckiego pamiętnika'', który składa się z książki z rozszerzoną wersją tekstową, niż tą prezentowaną na koncercie, i dwóch płyt CD. Jedna z nich to nagranie wszystkich tekstów prozą i wierszy Jerzego Treli (audiobook), druga to piosenki do wierszy w wykonaniu naszego zespołu. Wydawcą tej pod wieloma względami wyjątkowej publikacji jest Edycja Świętego Pawła - dodają organizatorzy.
Palac rybna koncert

Może Cię zainteresować:

Romantyczny wieczór z In Tempore. W Pałacu w Rybnej posłuchamy wielkich kompozytorów

Autor: Urszula Gołkowska

17/06/2024

Swierklaniec park

Może Cię zainteresować:

Imprezowe wakacje w Świerklańcu. W planie Gyburstag Kołoca, koncerty czy kino plenerowe

Autor: Urszula Gołkowska

18/06/2024

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon