Srebrny ekspres rusza w trasę. Poznaj kolejną tarnogórską atrakcję dla małych i dużych

Sezon letni rozpoczyna kolejka na terenie Zabytkowej Kopalni Srebra. Kiedy można się nią przejechać?

Srebrny ekspres rusza!

Mamy dobrą wiadomość dla miłośników kolejek. Jedna z nich rozpoczyna swój sezon. Na terenie Skansenu Maszyn Parowych przy Zabytkowej Kopalni Srebra (ul. Szczęść Boże 81) każdy chętny może odbyć podróż srebrnym ekspresem.

- Przejażdżka małą kolejką wąskotorową to atrakcja przeznaczona zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Niewielki pociąg składa się z czterech wagoników, które mogą pomieścić ok. 16 osób. Trasa kolejki o rozstawie szyb zaledwie 7 i ¼ cala (ok. 18,5 cm) ma kształt pętli i mieści się w wewnętrznej części skansenu - opowiadają właściciele atrakcji.

Cena biletu to od 6 zł, dla grup powyżej 20 osób - 5 zł. Bilety dostępne są w kasach kopalni lub bezpośrednio u maszynisty. Przejażdżka rozpoczyna się z dworca usytuowanego w sąsiedztwie budynku. Jazdy odbywają się przy dobrej pogodzie w godzinach otwarcia kopalni. Atrakcja dostępna jest od wiosny do jesieni.

Wsiąść do pociągu... albo lokomotywy

Będąc w pobliżu kopalni warto zajrzeć do pobliskiego Skansenu Maszyn Parowych. Znajdziemy tam stare lokomotywy, maszyny parowe i inne ciekawe eksponaty. Maluchy mogą nie tylko je zobaczyć, ale nawet wejść do środka. Wstęp do skansenu jest bezpłatny, dostępny przez cały rok w godzinach otwarcia kopalni.

Tarnowskie Góry. Wąskotorówka

Może Cię zainteresować:

Najlepsze atrakcje dla dzieci w Tarnowskich Górach. Gdzie warto się wybrać z najmłodszymi?

Autor: Urszula Gołkowska

01/05/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon