Srebrny weekend dla tarnogórskich sportowców. Wracają z kolejnymi sukcesami

To były dobre dni dla zawodników z naszego miasta. Podczas odbywających się w weekend, 20-21.05, zmagań zdobyli trzy medale. Jest czego gratulować!

Złoto i srebro dla Erika Majora

Pierwsza dobra informacja pochodzi z MKS Park Wodny Tarnowskie Góry. Jeden z najbardziej znanych reprezentantów - Erik Major uczestniczył w V4- Olimpic Hopes International Junior Swimming Competition w Gliwicach.

- Zawodnik naszego klubu wraz z kadrą narodową walczył w ten weekend w wielomeczu międzypaństwowym, w którym udział wzięły reprezentacje Węgier, Czech, Słowacji oraz Polski - cieszy się MKS.

Erikowi udało się zdobyć złoty medal w konkurencji 200 metrów stylem zmiennym oraz srebrny medal w konkurencji 400 metrów stylem zmiennym! W klasyfikacji generalnej całego wielomeczu reprezentacja wywalczyła drugie miejsce.

MKS Skarbek na podium

Kolejne dobre wieści płyną od tarnogórskiego klubu tenisa stołowego. Zawodniczki MKS Skarbek wzięły udział w turnieju finałowym Pucharu Polski Kobiet. Nasze reprezentantki zmierzyły się i wygrały 4:2 z KU AZS Politechnika Lublin. Mecz o złoty medal rozegrały z Fibrain AZS Politechnika Rzeszów. Tym razem przeciwnicy okazali się silniejsi, jednak tarnogórzanki uplasowały się na podium.

Zawodnikom z naszego miasta gratulujemy i życzymy dalszego rozwoju sportowych talentów oraz kolejnych sukcesów.