"Staszic" świętuje 150-lecie. Z tej okazji rajdowcy spotkali się jeszcze raz na wspominki

Liceum z naszego miasta obchodzi w tym roku wyjątkowy jubileusz. Razem z uczniami i nauczycielami cieszą się także absolwenci. Tak było na przykład podczas niedawnego zjazdu. Uczestnicy mogli się spotkać, powspominać dawne lata, ale także wziąć udział w grze terenowej czy koncercie.

Zlot rajdowców w "Staszicu"

II LO im. Staszica w Tarnowskich Górach zdążyło zasłynąć ze swoich podróżniczych inicjatyw. Od ponad trzydziestu lat prężnie działa tam koło turystyczne. Opiekę na nim sprawują nauczycielki: Aleksandra Wtorek, Monika Markowska i Barbara Wieczorek. Szkolna społeczność bardzo związała się z regularnymi rajdami czy obozami wędrownymi. Akcentów podróżniczych nie mogło więc zabraknąć podczas celebrowania wyjątkowej rocznicy.

- Jedną z imprez związanych z obchodami jubileuszu 150-lecia II LO im. Stanisława Staszica w Tarnowskich Górach było spotkanie absolwentów i uczniów - pasjonatów turystyki - wspomina nauczycielka geografii Aleksandra Wtorek.

27 kwietnia w "Staszicu" odbył się zlot sympatyków rajdów. Oprócz wymiany doświadczeń i wspominania starych dobrych czasów, na gości czekały dodatkowe punkty programu.

- Jubileusz był wspaniałym pretekstem do turystycznych wspomnień wielu roczników rajdowców. Spotkanie, które odbyło się pod koniec kwietnia, obfitowało w wiele wydarzeń: prezentację multimedialną historycznych zdjęć z rajdów i obozów wędrownych, grę miejską, gry terenowe z mapą i kompasem, okolicznościowy koncert, slajdowisko z wypraw absolwentów, warsztaty z pierwszej pomocy. Była również możliwość zakupu jubileuszowych pamiątek - wylicza Aleksandra Wtorek.
Rzeźby gwarków w Tarnowskich Górach

Może Cię zainteresować:

Dawni górnicy wyszli na powierzchnię. Przez Tarnowskie Góry śladem średniowiecznych gwarków

Autor: Urszula Gołkowska

01/04/2024

Tarnowskie gory majowka 2024 waskotorowka

Może Cię zainteresować:

Wąskotorówką na majówkę! Wielka atrakcja Tarnowskich Gór i okolic powraca na sezon letni

Autor: Urszula Gołkowska

29/04/2024

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon