Wąskotorówką na majówkę! Wielka atrakcja Tarnowskich Gór i okolic powraca na sezon letni

Małe pociągi sunące po wąskich torach to jeden z ważniejszych powodów, by odwiedzić Bytom, Tarnowskie Góry, Nakło-Chechło. A nawet wszystkie na raz! Od maja ruszają kursy tych wyjątkowych pojazdów. Wystarczy sprawdzić rozkład jazdy i wyruszyć w drogę.

Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych - SGKW Bytom
Tarnowskie gory majowka 2024 waskotorowka

Wąskotorówka na sezon 2024

Stukot wagonów, wiatr we włosach, poindustrialne pamiątki i przyrodnicze ciekawostki dookoła. Tak w skrócie można przedstawić podróż wąskotorówką. Od lat przyciąga ona turystów i mieszkańców. Małe pociągi kursują między Bytomiem i Tarnowskimi Górami. W wakacje dojeżdżają nawet do Miasteczka Śląskiego. Po drodze zobaczyć można okolice Kanionu Tarnogórskiego, centrum Tarnowskich Gór, okoliczne lasy. To świetny pomysł zarówno na wycieczkę z najmłodszymi, nietypową randkę czy wypad ze znajomymi.

- Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty, czeka na Was powrót do przeszłości pociągiem dzielnie prowadzonym przez Ryszarda (nasz parowóz typu Ryś). Czekają na Was górnośląskie widoki - kolej normalnotorowa, kopalnia, ale i lasy, ogródki działkowe, dawne kamieniołomy oraz pola. Poczujecie zapach wiosny i zapach pracującej lokomotywy parowej - zapraszają opiekunowie atrakcji.

Rozkład jazdy na maj

Znamy także plany na późniejsze tygodnie. Dokładna rozpiska jest dostępna na stronie Stowarzyszenia Górnośląskich Kolei Wąskotorowych. Oprócz samej przejażdżki, goście mogą także zwiedzić z przewodnikiem stację Bytom Karb Wąskotorowy. Na turystów czeka tam również Izba Tradycji, czyli minimuzeum i sklepik z pamiątkami. SGKW zapowiedziało już też specjalne kursy. Odbędą się one z okazji Industriady, 170-lecia Górnośląskich Kolei Wąskotorowych, Kolejowej Nocy Muzeów i II edycji Kultury Przemysłowej Ziemi Tarnogórskiej. Warto śledzić stronę organizatorów, gdzie pojawią się kolejne informacje.

- Szczegółowy rozkład jazdy oraz objaśnienia dotyczące biletów znajdziecie na naszej stronie. Do zobaczenia już niedługo na żelaznym szlaku! - zapraszają członkowie SGKW.
Atrakcje w Tarnowskich Górach

Może Cię zainteresować:

Tarnowskie Góry na majówkę. 15 atrakcji, które trzeba zobaczyć w Mieście Gwarków

Autor: Urszula Gołkowska

27/04/2023

Pałac w Rybnej

Może Cię zainteresować:

Ukryta perełka powiatu tarnogórskiego. Dlaczego warto odwiedzić Pałac w Rybnej?

Autor: Urszula Gołkowska

07/11/2021

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon