Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej ma nowego partnera. Został nim ZPiT "Śląsk"

Pasjonaci z naszego miasta będą współpracować z pasjonatami z Koszęcina. Celem porozumienia ma być działanie razem na rzecz promocji dziedzictwa regionu.

SMZT łączy siły z ZPiT "Śląsk"

Tarnogórska organizacja ma coraz więcej partnerów. Przypomnijmy, że w zeszłym roku Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej oficjalnie rozpoczęło długotrwałą współpracę z Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolią. Na terenie Zabytkowej Kopalni Srebra oraz w jej social mediach promowana jest GZM. Natomiast Metropolia zobowiązała się do wsparcia obiektów UNESCO przekazując kwotę w wysokości 1 490 000 zł.

SMZT łączy siły z Metropolią GZM. Na tej współpracy mają skorzystać także mieszkańcy

W tym roku pojawił się kolejny partner. 20 września stowarzyszenie z Tarnowskich Gór rozpoczęło współpracę z Zespołem Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny. Celem działań ma być wzajemna promocja naszego regionu, podejmowanie wspólnych inicjatyw, organizacja wydarzeń oraz edukacja w zakresie zarówno materialnego i niematerialnego dziedzictwa. Porozumienie podpisali przedstawiciele obu organizacji w siedzibie ZPiT "Śląsk" w Koszęcinie.

– Cieszymy się, że będziemy współpracować, bo łączy nas wiele. Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny to marka rozpoznawalna na całym świecie, tarnogórskie podziemia to jedyne obiekty w regionie wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, a do tego… zarówno wasza instytucja, jak i nasza organizacja obchodzą w tym roku 70-lecie swojego istnienia – cieszy się prezes SMZT Zbigniew Pawlak.
Tarnowskie góry unesco bilbord

Może Cię zainteresować:

SMZT prezentuje swój bilbord. Ma zachęcać do odwiedzenia kopalni i sztolni

Autor: Urszula Gołkowska

20/03/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon