Strażacy z Kalet uroczyście wprowadzą się do nowej remizy. Z tej okazji organizują imprezę

Druhowie z Leśnego Zakątka Śląska w ten weekend będą celebrować stulecie działalności. Przy tej okazji władze miasta przekażą im klucze do wybudowanego niedawno dla nich obiektu. Wszyscy mieszkańcy i goście będą mogli wziąć udział we wspólnym świętowaniu.

OSP Kalety
Osp kalety festyn

100 lat OSP Kalety

Już jutro, 2 września, odbędzie się wydarzenie, na które czekało wielu druhów. Oficjalnie staną się gospodarzami nowej remizy. Znajduje się ona przy zbiegu ulic Leśnej i Gwoździa.

- Nowa siedziba ochotniczej straży pożarnej to nowoczesny, jednokondygnacyjny budynek o kubaturze 3 657 m³. Jego powierzchnia użytkowa to nieco ponad 555 m². W budynku znalazły się dwa garaże dla pojazdów pożarniczych. Pierwszy z czterema bramami i czterema stanowiskami dla dużych samochodów ratowniczo-gaśniczych. Drugi z dwiema bramami i czterema stanowiskami dla mniejszych pojazdów. W tylnej części budynku zlokalizowano pomieszczenia użytkowe: szatnię, umywalnię, magazyn oraz pomieszczenia gospodarcze, porządkowe i socjalne - opisują urzędnicy miejscy.

Uroczyste przekazanie obiektu zostało połączone z obchodami stulecia działalności OSP Kalety. Z tej okazji przez dwa najbliższe dni druhowie będą dzielić swoją radość z mieszkańcami. Na jutro, 2 września, zaplanowano oficjalną część wydarzenia, natomiast na niedzielę - piknik rodzinny.

2 września, sobota

  • 15:00 - Msza św. w intencji strażaków kaletańskiej OSP w kościele pw. św. Józefa w Jędrysku
  • 16:20 - przemarsz druhów OSP oraz zaproszonych gości spod kościoła pod nową remizę
  • 17:00 - uroczysty apel, przekazanie nowej remizy druhom przez burmistrza Klaudiusza Kandzię, poświęcenie remizy

3 września, niedziela

  • 12:00-16:00 - dzień otwarty nowej remizy OSP: zwiedzanie obiektu, pokaz sprzętu, stoiska gastronomiczne, dmuchańce
Kalety ichtiopark święto ryby

Może Cię zainteresować:

W Ichtioparku będzie się działo. Kalety zapraszają na Święto Ryby

Autor: Urszula Gołkowska

21/08/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon