Strażacy z Miasteczka Śląskiego otrzymali niemałą dotację. Dzięki niej zainwestują w nowy wóz

Kolejna jednostka z powiatu tarnogórskiego będzie się cieszyć samochodowym nabytkiem. Tym razem trafi on do druhów z Brynicy. Otrzymali na to dofinansowanie w kwocie 428 000 zł.

Osp brynica samochod strazacki

Nowy wóz dla OSP Brynica

Druhowie z Miasteczka Śląskiego pochwalili się dobrą wiadomością. Otrzymali niemałą dotację na zakup nowego pojazdu. Jest to lekki samochód ratowniczo-gaśniczy przeznaczony do likwidacji zagrożeń środowiska naturalnego. Inwestycję wsparło finansowo Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Kwota dotacji wyniosła 200 000 zł. Pozostałą część - 228 000 zł - przekazał Urząd Miasta Miasteczko Śląskie.

- Za przyznane dotacje składamy serdeczne podziękowanie, za nieocenione zaangażowanie w rozwój naszej jednostki, przychylność, wielką życzliwość, zrozumienie dla naszych potrzeb i wsparcie, dzięki któremu nasza służba staje się łatwiejsza - dodają druhowie.

Podobną inwestycją cieszą się członkowie OSP Kalety. Dzięki dofinansowaniu ich kolekcja pojazdów powiększy się o samochód terenowy z napędem 4x4.

Osp kalety nowy samochod

Może Cię zainteresować:

Strażacy ochotnicy z Kalet dostaną nowy wóz. Miasto otrzymało na ten cel rządową dotację

Autor: Urszula Gołkowska

27/10/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon