Strażacy z OSP Żyglinek polecają się na cały rok. Jak zdobyć ich kalendarze?

To będzie kolejna już edycja akcji druhów z powiatu tarnogórskiego. Czy i tym razem uda im się pobić rekord zbiórki? Wszystko zależy od mieszkańców.

OSP Żyglinek
Osp zyglinek kalendarz

OSP Żyglinek prezentuje kalendarze

Co roku druhowie z Miasteczka Śląskiego organizują noworoczną akcję. Przygotowują i rozprowadzają specjalne kalendarze. Zdobią je oczywiście motywy strażackie. Tym razem kalendarze prezentują się następująco:

OSP Żyglinek
- Od 17 listopada w godzinach popołudniowych druhny i druhowie z naszej jednostki, w ramach zbiórki publicznej, rozpoczną ich rozprowadzanie po terenie naszej gminy - zapowiedzieli strażacy. - Dzięki Państwu możemy się rozwijać oraz podnosić poziom bezpieczeństwa naszej gminy. Dziękujemy! - dodają.

W 2021 roku w związku z zaangażowaniem mieszkańców OSP uzyskała 4 938,40 zł. Środki zostały przeznaczone na zakup sprzętu. Wyposażenie jednostki powiększyło się o ciężki zestaw do ratownictwa technicznego LUKAS. 2022 rok przyniósł jeszcze lepszy wynik. Druhowie pochwalili się kwotą 9 227,31 zł. Datki pozwoliły na zakup: zestawu podpór do stabilizacji, aparatu ochrony dróg oddechowych wraz z maską i butlą, ubrania specjalnego.

Osp Żyglinek nowy sprzęt

Może Cię zainteresować:

Strażacka akcja kalendarzowa zakończona sukcesem. Zebrali rekordową kwotę

Autor: Urszula Gołkowska

23/01/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon