Strzybnica organizuje akcję "Koperta życia". Jak to działa i gdzie można odebrać kartę?

Rada Dzielnicy Strzybnica zaprasza starszych mieszkańców do udziału w przedsięwzięciu, które może bardzo pomóc w przypadku nagłej sytuacji. Jak się zgłosić do udziału?

Koperta życia tarnowskie góry

Koperta życia w Tarnowskich Górach

Podobne inicjatywy odbywają się na terenie całego kraju. Do dołączenia zachęcają lekarze oraz ratownicy medyczni. Co to takiego?

- Akcja skierowana jest do osób przewlekle chorych, starszych, samotnych i polega na umieszczeniu w specjalnie przygotowanych kopertach najważniejszych informacji o stanie zdrowia, przyjmowanych lekach, alergiach na leki, kontaktach do najbliższych, danych osobowych, w tym nr pesel - tłumaczą organizatorzy przedsięwzięcia.

Wypełniony formularz należy wsadzić do... lodówki. Dlaczego akurat tam? Jak wyjaśniają pomysłodawcy, to miejsce, które znajduje się w każdym domu i łatwo je znaleźć. Dzięki danym z koperty medycy będą mogli szybciej oraz skuteczniej pomóc osobie starszej w sytuacji zagrożenia życia czy zdrowia.

W Strzybnicy każdy zainteresowany może zaopatrzyć się w taką właśnie kopertę życia. Zamówienia przyjmowane są w zakrystii kościoła przy ul. Kościelnej 36. Przy zapisach trzeba podać imię, nazwisko oraz numer kontaktowy. Następnie członkowie Rady Dzielnicy dostarczą koperty odbiorcom, pomogą także w wypełnieniu formularza.

W powiecie tarnogórskim z akcji skorzystać mogą także mieszkańcy Ożarowic. Karty udostępnia Urząd Gminy (ul. Dworcowa 15).

Ogród deszczowy w Kaletach

Może Cię zainteresować:

W Kaletach powstał ogród deszczowy. Zasadzili go sami seniorzy. Zobacz, jak się prezentuje

Autor: Urszula Gołkowska

31/05/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon