Strzybniczanie chcą remontu amfiteatru. Urząd Miasta zaprasza na spotkanie w tej sprawie

Lokalna społeczność ma okazję zabrać głos w temacie podniszczonej infrastruktury w Parku Hutnika. Za niecałe dwa tygodnie władze miasta organizują konsultacje, na które może przyjść każdy zainteresowany.

Adrian Wolnik
Remont widowni w Strzybnicy

Amfiteatr w Strzybnicy do naprawy

Kolejny krok na drodze do realizacji inwestycji. W Parku Hutnika przy ul. ks. Płonki zaplanowane są prace remontowe. Władze miasta zapowiedziały odnowienie muszli koncertowej i jej otoczenia. Co ma się zmienić? Podczas grudniowego spotkania samorządu z Radą Dzielnicy powiedziane zostało, iż w zmodernizowanej wersji amfiteatr miałby ponad 200 miejsc dla widzów. Projekt zakłada również przestrzeń na mural, monitoring, siedziska drewniane, specjalne rozwiązania dla osób z niepełnosprawnościami, miejsce techniczne, zieleń, stojaki na rowery czy kosze na śmieci.

Już niebawem odbędą się konsultacje społeczne w sprawie planowych działań. Spotkanie zaplanowano na 12 lutego (poniedziałek) na godzinę 18:30. Zebranie będzie mieć miejsce w siedzibie Rady Dzielnicy Strzybnica przy ul. Kościelnej 36 (dom przyparafialny). Podczas konsultacji przedstawione zostaną trzy koncepcje przebudowy amfiteatru. Każdy zainteresowany tematem mieszkaniec może wziąć udział w rozmowach.

- W ramach konsultacji zaprezentowane i przedyskutowane zostaną plany mające na celu poprawę funkcjonalności obiektu z dostosowaniem go do współczesnych standardów, aktualnych warunków technicznych oraz dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami - dodają przedstawiciele Urzędu Miasta.
Remont widowni w Strzybnicy

Może Cię zainteresować:

Szykują się spore zmiany w Strzybnicy. Co z amfiteatrem w Parku Hutnika?

Autor: Urszula Gołkowska

12/12/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon