Szykują się spore zmiany w Strzybnicy. Co z amfiteatrem w Parku Hutnika?

Przewodniczący Rady Miasta Tarnowskie Góry przedstawił nowy plan zagospodarowania terenu wypoczynku w jednej z dzielnic. Z zaniedbanej infrastruktury obiekt mógłby się stać bardziej atrakcyjnym miejscem.

Remont w strzybnickim parku

Każdy, kto miał okazję chociaż zobaczyć obecny stan amfiteatru przy ulicy ks. Płonki, wie, że infrastruktura nie prezentuje się najlepiej. Najmocniej zdają sobie z tego sprawę sami mieszkańcy. Strzybniczanie chcieliby, by ta przestrzeń została lepiej zorganizowana i nie straszyła jak obecnie. Jest taka szansa. Wczoraj, 11 grudnia, odbyło się spotkanie przedstawicieli władz miasta z Radą Dzielnicy. Podczas zebrania zastępca burmistrza ds. gospodarczych Bartosz Skawiński zaprezentował koncepcję wyglądu nowej widowni mieszczącej się w Parku Hutnika.

W zmodernizowanej wersji amfiteatr miałby ponad 200 miejsc siedzących. Projekt zawiera również przestrzeń na mural, monitoring, siedziska drewniane, miejsce techniczne, zieleń, stojaki na rowery, miejsca dla osób z niepełnosprawnościami czy kosze na śmieci. Zadanie ma zostać wykonane w formule zaprojektuj i wybuduj. Wstępne wizualizacje można zobaczyć w powyższej galerii.

- Zostały omówione koncepcje: ścieżka, która znajduje się 1 m od lica widowni, ścieżka, która znajduje się 4 m od lica widowni. Każdy z wariantów zakłada remont muszli koncertowej oraz wymianę płyty scenicznej, gdyż obecne rozwiązanie z materiału lastryko nie gwarantuje trwałego i bezpiecznego korzystania przez wiele lat - dodaje przewodniczący Rady Miasta Adrian Wolnik.
Choinka w Strzybnicy

Może Cię zainteresować:

Świąteczne drzewko w Strzybnicy. To dzieło samych mieszkańców

Autor: Urszula Gołkowska

11/12/2021

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon