Strzybniczanie spotkają się na zdjęcie grupowe. W ramach akcji chcą wesprzeć rehabilitację Ryśka Zabielskiego

To już lokalna tradycja. Każdego roku w Poniedziałek Wielkanocny mieszkańcy dzielnicy spotykają się w Parku Hutnika. W jakim celu? By wykonać kolejną wspólną fotografię do kolekcji.

galeria.strzybnica.com
Strzybnica zdjecie grupowe

Strzybnickie zdjęcie grupowe 2024

Zbliżają się święta, a z nimi także kolejna, 19. już edycja akcji. Uczestnicy zbiorą się oczywiście w Parku Hutnika przy amfiteatrze. Wydarzenie rozpocznie się 1 kwietnia o godzinie 15:39. Zaproszeni są wszyscy chętni, nie tylko strzybniczanie. W tym roku organizatorzy przygotowali dla nich coś specjalnego.

- Mamy przyjemność ogłosić, że partnerem wydarzenia jest Muzeum w Tarnowskich Górach. Dla wszystkich uczestników fotoakcji przygotowaliśmy wyjątkową niespodziankę – możliwość bezpłatnego zwiedzania wystawy "Tam skąd pochodzę" autorstwa Bartka Zylli, na której znajdują się również zdjęcia z poprzednich lat fotoakcji! Wystarczy, że znajdziesz się na tegorocznym zdjęciu grupowym - zapowiadają.

Uczestnicy będą także mieli okazję, by zrobić coś dobrego. Koordynatorzy inicjatywy zapraszają, żeby dorzucić się do zbiórki na odbitki zdjęcia. Uzbierana kwota zostanie przeznaczona na rzecz Ryśka Zabielskiego. Wielu tarnogórzan może kojarzyć go ze Szkoły Rysunku i Malarstwa. Niejednokrotnie, razem za swoją kotką Whiskey, brał udział w strzybnickiej akcji fotograficznej. Przyczynił się również do powstania Tarnogórskiej Fundacji Kultury i Sztuki. Niestety w zeszłym roku u artysty doszło do udaru mózgu. Teraz zmaga się z porażeniem lewostronnym, a obecny stan nie pozwala na rehabilitację. Mieszkańcy chcą wesprzeć tarnogórzanina. Na ten cel powstała internetowa zrzutka na portalu Pomagam.pl.

Chcemy pomóc Ryśkowi stanąć na nogi! Cały dochód ze zbiórki zostanie przekazany na intensywną rehabilitację i dostosowanie mieszkania przynajmniej w minimalnym stopniu, który będzie pozwalał na lepsze dochodzenie do zdrowia - czytamy w opisie akcji.

Zielona Akupunktura w Strzybnicy

Może Cię zainteresować:

Rośliny zamiast betonu. Miasto planuje Zieloną Akupunkturę dla Strzybnicy

Autor: Urszula Gołkowska

06/03/2024

Remont amfiteatru w Tarnowskich Górach Strzybnicy

Może Cię zainteresować:

Przebudowa amfiteatru w Strzybnicy. Zobaczcie trzy koncepcje na remont tego miejsca

Autor: Urszula Gołkowska

14/02/2024

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon