Świąteczne jarmarki w powiecie tarnogórskim. Gdzie i kiedy odbędą się w tym roku?

Adwent zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim przedświąteczne wydarzenia. Do tej pory trzy gminy z naszej okolicy zapowiedziały organizację tradycyjnych spotkań.

Tarnowskie gory jarmark swiateczny

Jarmarki świąteczne 2023

Ruszyły przygotowania do tegorocznych obchodów Bożego Narodzenia. W wielu miejscowościach zorganizowane zostaną zimowe kiermasze. Tak stanie się i w powiecie tarnogórskim. Jarmarkowe plany mają na razie trzy gminy. Które terminy warto sobie rezerwować?

Świerklaniec zaprasza już na jarmark świąteczny. Wydarzenie odbędzie się w pierwszą niedzielę adwentu - 3 grudnia. Zainteresowanie wśród wystawców było tak duże, że koordynatorzy zdecydowali się zamknąć listę w pierwszym tygodniu listopada. Będzie więc co oglądać na stoiskach i straganach.

- W świerklanieckim Parku odbędzie się coroczne spotkanie z Mikołajem oraz zorganizowany zostanie jarmark, podczas którego sprzedawane będą ozdoby świąteczne, rękodzieło, smakołyki i inne rozmaitości - zapowiadają koordynatorzy.

Rękodzieło, kolędy, bożonarodzeniowa atmosfera, czyli Tarnogórski Jarmark Świąteczny 2022

Z kolei w następnym tygodniu, po świerklanieckim wydarzeniu, na swój jarmark zaprasza Miasteczko Śląskie. Odbędzie się on w sobotę 9 grudnia. Wystawcy będą czekać na gości w Parku Rubina. Impreza rozpocznie się o godzinie 14:30.

- Zapraszamy na kolejną edycję naszego Jarmarku Adwentowego. Jak zwykle czekają na was fantastyczne występy artystyczne, pyszna zimowa gastronomia oraz jedyne w swoim rodzaju rękodzieło - zapowiadają organizatorzy. - Wystawców zapraszamy do kontaktu - dodają.

Miłośnicy rękodzieła, klimatycznych spotkań i przedświątecznej atmosfery mogą zapisać sobie w kalendarzu jeszcze jedną datę. Jest nią 10 grudnia - niedziela. Tego dnia adwentowy jarmark odbędzie się w Tworogu. Wydarzenie będzie miało miejsce w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury.

- Zapraszamy rękodzielników do wspólnego tworzenia świątecznej magii. W tym roku nasz Jarmark Adwentowy odbędzie się w niedzielę 10 grudnia. Osoby chętne do wystawienia swoich produktów zachęcamy do kontaktu telefonicznego (tel. +48 512 950 842), mailowego (tworoggok@gmail.com) lub osobistego w naszej siedzibie przy ul. Zamkowej 1 w Tworogu - wyliczają organizatorzy.

W zeszłym roku jarmarki odbyły się także w Tarnowskich Górach oraz Zbrosławicach. Warto więc śledzić informacje dotyczące planowanych wydarzeń, które mogą pojawić się bliżej grudnia. W oczekiwaniu na przedświąteczne spotkania można natomiast wybrać się na obchody marcinkowe. Tematyczne eventy planują Tarnowskie Góry, Tworóg czy Miasteczko Śląskie.

Tarnowskie gory 11 listopada

Może Cię zainteresować:

11 listopada w Tarnowskich Górach. Pochód ze św. Marcinem, a może patriotyczny nordic walking?

Autor: Urszula Gołkowska

02/11/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon