Świąteczny jarmark w Tarnowskich Górach. Łapcie zdjęcia z drugiego dnia!

Za nami kolejna edycja tradycyjnego wydarzenia, które i tym razem ściągnęło do centrum niemało gości. Fotorelacja z drugiego dnia w poniższej galerii.

Tarnogórski Jarmark Wielkanocny 2023

W tym roku impreza odbywała się w dniach 1-2 kwietnia. Na tarnogórskim rynku swoje kramy rozstawili rzemieślnicy, rękodzielnicy oraz znawcy kuchni. Przybyli na jarmark mieszkańcy i przyjezdni gości mogli tam znaleźć dekoracje świąteczne, roślinki, wyjątkową biżuterię, akcesoria, gadżety w biało-czarno-żółtą kratkę, zajączki i inne figurki z drewna, ozdobne pisanki, ale także kulinarne produkty: wędliny, sery, oleje czy miody.

Najmłodsi też się nie nudzili. Podczas gdy dorośli oglądali stoiska, maluchy, ale także wszyscy chętni, mogli wziąć udział w warsztatach plastycznych. Pierwszego dnia powstawały podczas nich szmaciane zajączki. Natomiast w niedzielę uczestnicy pracowali nad pisankami na kurzych wydmuszkach oraz kroszonkami z drewnianej sklejki w postaci magnesów na lodówkę w technice sgraffito.

Kolejna odsłona wielkanocnego jarmarku za rok, ale już teraz Urząd Miasta zapowiada podobną imprezę. Planuje ją na koniec kwietnia. Przypomnijmy, że rok temu w podanym terminie odbywały się pierwsze "Wybory Pięknej z Rept".

Tarnogórski Jarmark Wielkanocny

Może Cię zainteresować:

Na tarnogórskim rynku trwa jarmark wielkanocny. Co na nim znajdziemy?

Autor: Urszula Gołkowska

01/04/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon