Świąteczny motoryzacyjny prezent dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Miedarach

Pensjonariusze placówki mogą już cieszyć się nowym pojazdem. To efekt współpracy powiatu z DPS-em.

Ford transit pod choinkę

Jeszcze przed świętami, 23 grudnia, na parkingu przed Domem Pomocy Społecznej w Miedarach stanął nowy pojazd. To 9-osobowy ford transit. Będzie służył personelowi oraz podopiecznym placówki. Pojazd zastąpił wysłużonego, kilkunastoletniego poprzednika. Samochód jest przystosowany do bezpiecznego i komfortowego transportu osób niepełnosprawnych.

– To długo wyczekiwany „prezent”, nie tylko przez samych pracowników, ale przede wszystkim pensjonariuszy, którzy bardzo cieszą się z nowego środka lokomocji – stwierdzał dyrektor placówki Adam Grabowski.

Prezent kosztował prawie 160 000 złotych. Na ten cel udało się pozyskać wsparcie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w wysokości 95 000 zł. Pozostałe środki to wkład własny Powiatu Tarnogórskiego i DPS-u.

Świąteczne niespodzianki

Na podopiecznych placówki czekały także inne podarunki. Uczniowie szkół podstawowych w Rybnej oraz Paczynie przesłali ręcznie wykonane kartki z życzeniami, a SP nr 14 w Tarnowskich Górach przekazała również aromatyczne prezenty. DPS z workami niespodzianek odwiedzili także reprezentanci Klubu Nordicus ze Strzybnicy oraz Zespołu Pieśni i Tańca Miedarzanie.

- Dziękujemy wszystkim, którym bliscy są nasi mieszkańcy. Wszystkim naszym bliskim przyjaciołom życzymy wesołych Świąt Bożego Narodzenia - cieszyli się pracownicy placówki.

Dom Pomocy Społecznej w Miedarach to miejsce pomagające dorosłym mężczyznom niepełnosprawnym intelektualnie. W placówce prowadzona jest rehabilitacja. Odbywają się także zajęcia specjalistyczne: biblioterapia, muzykoterapia, teatroterapia i zajęcia plastyczne.

GCR Repty dla Dzieła św. Mikołaja

Może Cię zainteresować:

GCR "Repty" dla Dzieła Świętego Mikołaja. Prezenty trafią do małych pacjentów

Autor: Urszula Gołkowska

21/11/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon