GCR "Repty" dla Dzieła Świętego Mikołaja. Prezenty trafią do małych pacjentów

Tarnogórskie centrum nie tylko pomaga rekonwalescentom w dojściu do pełnej sprawności. Wspiera także akcje charytatywne. Jedna z nich otrzymała niedawno wsparcie placówki.

Dzieło św. Mikołaja

Na tę datę z niecierpliwością czekają wszystkie maluchy. Jednak nie każdy z nich może się nią cieszyć w przyjaznej, rodzinnej atmosferze. Dlatego właśnie każdego roku grupa wolontariuszy stara się, by 6 grudnia uśmiech zagościł na wielu twarzach. Akcję organizuje Fundacja Rozbark w Centrum Parafialnym im. ks. Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego przy parafii pw. św. Jacka w Rozbarku. Dzieło św. Mikołaja powstało kilkanaście lat temu w Nakle Śląskim. Od tamtego czasu ma już za sobą wiele zakończonych sukcesem edycji.

- Celem Fundacji jest głównie pomoc najbardziej potrzebującym dzieciom w Rozbarku. Często bieda, brak pracy i perspektyw powodują, że trudno myśleć o wakacjach czy rozwoju muzycznym dzieci. A jednak hojność mieszkańców pozwala corocznie organizować zajęcia podczas ferii zimowych czy wypoczynek w czasie wakacyjnym nad morzem - informują bytomscy urzędnicy.
- Podobnie jest również w ramach akcji "Dzieło Świętego Mikołaja", której organizacja jest szansą, że najbardziej potrzebujące osoby, w tym dzieci, otrzymają upominki lub prezenty podczas zbliżających się grudniowych świąt - dodają.

TG dla św. Mikołaja

W naszym mieście nie brakuje osób i instytucji gotowych do niesienia pomocy potrzebującym. Niedawno do grudniowej inicjatywy dołączyło Górnośląskie Centrum Rehabilitacji "Repty".

- Cieszymy się, że po raz kolejny możemy być jej częścią – tym bardziej, że prezenty trafią także do naszych pacjentów - stwierdzają pracownicy placówki.

W pakowaniu podarunków pomagali dyrektor GCR Repty Norbert Komar, kierownik działu fizjoterapii Maria Biedal oraz główna księgowa Barbara Pędolska. Prezenty trafią do najmłodszych adresatów 6 grudnia.

Tarnowskie Gór w akcji Nauczyciele Szyją Dobro

Może Cię zainteresować:

Nauczyciele z "Chemika" szyją dobro. Ich wielkie maskotki wesprą małych pacjentów

Autor: Urszula Gołkowska

12/11/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Odwiedziny w GCR "Repty"

Wolontariusze z odwiedzili pacjentów z upominkami

Tarnowskie Góry. Akcja "Podziel się świąteczną radością"

Trwa akcja "Podziel się Świąteczną Radością"

Tarnowskie góry akcja skarpetka

Tarnowskie Góry. Rusza akcja Wesoła Świąteczna Skarpetka

Paczuszka dla maluszka tarnowskie góry

Startuje Paczuszka dla Maluszka 2022 w Tarnowskich Górach

PCK Lublin - Zbiórka na rzecz potrzebujących

Akcja na rzecz potrzebujących imigrantów

Świąteczny jarmark w Świerklańcu

Świąteczny jarmark w Świerklańcu 2022

Tarnowskie Góry. Szalik dla WOŚP

Wielkie szydełkowanie w Tarnowskich Górach