GCR "Repty" dla Dzieła Świętego Mikołaja. Prezenty trafią do małych pacjentów

Tarnogórskie centrum nie tylko pomaga rekonwalescentom w dojściu do pełnej sprawności. Wspiera także akcje charytatywne. Jedna z nich otrzymała niedawno wsparcie placówki.

Dzieło św. Mikołaja

Na tę datę z niecierpliwością czekają wszystkie maluchy. Jednak nie każdy z nich może się nią cieszyć w przyjaznej, rodzinnej atmosferze. Dlatego właśnie każdego roku grupa wolontariuszy stara się, by 6 grudnia uśmiech zagościł na wielu twarzach. Akcję organizuje Fundacja Rozbark w Centrum Parafialnym im. ks. Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego przy parafii pw. św. Jacka w Rozbarku. Dzieło św. Mikołaja powstało kilkanaście lat temu w Nakle Śląskim. Od tamtego czasu ma już za sobą wiele zakończonych sukcesem edycji.

- Celem Fundacji jest głównie pomoc najbardziej potrzebującym dzieciom w Rozbarku. Często bieda, brak pracy i perspektyw powodują, że trudno myśleć o wakacjach czy rozwoju muzycznym dzieci. A jednak hojność mieszkańców pozwala corocznie organizować zajęcia podczas ferii zimowych czy wypoczynek w czasie wakacyjnym nad morzem - informują bytomscy urzędnicy.
- Podobnie jest również w ramach akcji "Dzieło Świętego Mikołaja", której organizacja jest szansą, że najbardziej potrzebujące osoby, w tym dzieci, otrzymają upominki lub prezenty podczas zbliżających się grudniowych świąt - dodają.

TG dla św. Mikołaja

W naszym mieście nie brakuje osób i instytucji gotowych do niesienia pomocy potrzebującym. Niedawno do grudniowej inicjatywy dołączyło Górnośląskie Centrum Rehabilitacji "Repty".

- Cieszymy się, że po raz kolejny możemy być jej częścią – tym bardziej, że prezenty trafią także do naszych pacjentów - stwierdzają pracownicy placówki.

W pakowaniu podarunków pomagali dyrektor GCR Repty Norbert Komar, kierownik działu fizjoterapii Maria Biedal oraz główna księgowa Barbara Pędolska. Prezenty trafią do najmłodszych adresatów 6 grudnia.

Tarnowskie Gór w akcji Nauczyciele Szyją Dobro

Może Cię zainteresować:

Nauczyciele z "Chemika" szyją dobro. Ich wielkie maskotki wesprą małych pacjentów

Autor: Urszula Gołkowska

12/11/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon