Światło, muzyka i pomaganie. "Tarnogórzanie dla świata" po raz czwarty na Osadzie Jana

Powoli kończy się czas choinek i śpiewania kolęd. Wolontariusze z naszego miasta przedłużyli jednak bożonarodzeniowe świętowanie. W ostatni weekend zaprosili na charytatywny koncert.

"Tarnogórzanie dla świata" 2024

Za nami kolejna edycja wydarzenia, jakie stało się tradycją Caritas Parafii Matki Bożej Uzdrowienie Chorych w Tarnowskich Górach. Poprzednie edycje poświęcone były pomocy Syrii i Ukrainie. Tegoroczna odsłona wydarzenia miała wesprzeć Polaków mieszkających na dawnych Kresach. W ostatnią niedzielę, 28 stycznia, mieszkańcy mieli okazję, by wziąć udział w kolędowym spotkaniu. Koncert odbył się w parafii pw. Matki Bożej Uzdrowienie Chorych na Osadzie Jana. Gwiazdą wieczoru była piosenkarka Krystyna Giżowska, natomiast wydarzenie poprowadziła Anna Popek. Podczas niedzielnego wieczoru o życiu Polaków na wschodzie opowiedziały: pani Paulina mieszkająca w Mołdawii oraz pani Natalia z Białorusi.

- To wydarzenie jest już niestety za nami. Pozostają z nami wspomnienia, przeżycia i radość, którą zostaliśmy obdarowani w trakcie tego koncertu. Bez wątpienia czwarta edycja koncertu kolędowego "Tarnogórzanie dla świata" pozostanie na długo w naszej pamięci - podsumowują wolontariusze z Caritasu.

Dziękują przy tym wszystkim, którzy przyczynili się do powstania koncertu, za wsparcie organizacyjne oraz duchowe. Wyrażają także swoją wdzięczność wobec osób, które wzięły udział w zbiórce datków. Uzbierane środki zostaną przekazane Stowarzyszeniu Pomocy Polakom na Wschodzie "Kresy".

Amiya koncert cekus

Może Cię zainteresować:

Tłusty Czwartek z pączkami i bluesem. Centrum Kultury Śląskiej zaprasza na karnawałowy koncert

Autor: Urszula Gołkowska

30/01/2024

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon