Świerklaniec szykuje się do świątecznego jarmarku 2022. Co już wiemy o tej imprezie?

Mimo że sezon zimowych wydarzeń jeszcze się nie rozpoczął, w wielu miejscach trwają już prace przygotowawcze. Co w tym roku czeka nas przed Pałacem Kawalera?

Gminny Ośrodek Kultury w Świerklańcu
Świerklaniec jarmark 2022

Świąteczny jarmark 2022 w Świerklańcu

Miłośnicy bożonarodzeniowych kiermaszów mogą już zapisywać sobie w kalendarzach datę 4 grudnia (niedziela). To właśnie wtedy w Świerklańcu pojawią się kramy i stoiska z rozmaitymi produktami. Wydarzenie odbędzie się oczywiście w zabytkowym parku przy Pałacu Kawalera.

Osoby, które chciałyby wystawić swoje towary podczas jarmarku, mogą już kontaktować się z Urzędem Gminy. Zgłoszenia są przyjmowane pod numerem telefonu: 32 284 74 45. Zainteresowani mają czas do 21 listopada. Od wystawców nie będę pobierane opłaty. Zamiast tego organizatorzy proszą o wsparcie akcji charytatywnej. Podczas imprezy zbierane będą datki na chorego mieszkańca gminy. 15-letni Michał Filipczyk zmaga się z nerwiakowłókniakowatością. Jest podopiecznym Fundacji Iskierka.

Podczas jarmarku nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych. Jako że wydarzenie odbędzie się w okolicy 6 grudnia, dzieci będą mogły spotkać się z Mikołajem.

Tarnowskie góry marcinki 2022

Może Cię zainteresować:

Marcinki 2022 w Tarnowskich Górach. Gdzie warto wybrać się z dziećmi?

Autor: Urszula Gołkowska

04/11/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon