Świerklaniec. Trzyletni chłopiec wypadł z okna mieszkania. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR

W Świerklańcu doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Z okna budynku mieszkalnego wypadło trzyletnie dziecko. Na miejsce zadysponowano śmigłowiec LPR, który wylądował na boisku sportowym. Chłopiec został przetransportowany do szpitala.

OSP Świerklaniec
Śmigłowiec lpr lądowane

Trzyletni chłopiec wypadł z okna budynku mieszkalnego

Do groźnego w skutkach zdarzenia doszło w niedzielę, 27 sierpnia. Po godzinie 17.00 do służb wpłynęła informacja, że na terenie Świerklańca z okna budynku wypadł 3-letni chłopiec. Dziecko miało spaść z wysokości pierwszego piętra.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło przy ulicy Plebiscytowej. Na miejsce zadysponowano wszystkie służby – policję, pogotowie ratunkowe i straż pożarną. Na boisku sportowym w Świerklańcu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Jak poinformował rzecznik prasowy tarnogórskiej policji sierż. szt. Kamil Kubica, dziecko było pod opieką dziadków. Opiekunowie byli trzeźwi. Chłopczyk w chwili transportu do szpitala w Katowicach-Ligocie był przytomny.

- W niedzielę około godziny 17.00 w Świerklańcu 3-letni chłopczyk będący pod opieką dziadków z nieustalonych przyczyn wypadł z okna na pierwszym piętrze budynku jednorodzinnego. Na miejscu Lotnicze Pogotowie Ratunkowe w stanie stabilnym zabrało chłopca do szpitala w Katowicach – mówi dla Radia Piekary sierż. szt. Kamil Kubica, rzecznik prasowy KPP w Tarnowskich Górach.

Wypadek Woźniki

Może Cię zainteresować:

Tragiczny wypadek w Woźnikach. Furgonetka śmiertelnie potrąciła pieszego. Zmarł na miejscu

Autor: Martyna Urban

20/07/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon