Świerklaniec wymieni wszystkie stare lampy. Zastąpią je nowe oprawy LED

Gmina Świerklaniec zamierza kompleksowo zmodernizować oświetlenie uliczne. Prace już ruszyły.

Świerklaniec wymiana lamp

Wymiana oświetlenia w Świerklańcu

Mieszkańcy gminy mogą przygotować się na prace, które potrwają najprawdopodobniej do czerwca 2023 roku. Ich efektem będzie wymontowanie wszystkich starych lamp oświetlających ulice. Oznacza to wymianę 1649 opraw na nowe energooszczędne typu LED.

Inwestycja rozpoczęła się 4 marca. Pierwsze zmiany będzie można zobaczyć w miejscowościach Orzech i Świerklaniec. Od 11 marca planowane jest rozpoczęcie prac w Nakle Śląskim. W dalszej kolejności nowe oprawy mają pojawić się w Nowym Chechle. Urząd Gminy przeprasza za ewentualne utrudnienia związane z podejmowanymi działaniami. Jak zaznacza, nie powinny być one długotrwałe.

- Warto także wiedzieć, że obwody oświetleniowe obejmują często obszar kilku ulic, a wymiana opraw będzie wymagała włączenia danego obwodu w celu sprawdzenia, czy nowo zamontowane lampy działają. Może to doprowadzić do sytuacji, że w ciągu dnia lampy będą włączane nawet w miejscach, w których prace nie będą prowadzone - dodają urzędnicy.

Będzie oszczędniej i ładniej

Jak stwierdzają przedstawiciele samorządu, inwestycja w nowe oprawy ledowe pozwoli na znaczne zmniejszenie kosztów prądu.

- Niższe zużycie energii elektrycznej oznacza dla gminy także znaczne oszczędności. Nie bez znaczenia jest też kwestia estetyczna, bo nowe lampy świecące światłem o jednolitej barwie poprawią również wygląd naszych ulic po zmroku - zaznaczają urzędnicy.
Tarnowskie góry oświetlenie

Może Cię zainteresować:

Tarnowskie Góry i Świerklaniec zaciskają pasa. Część budynków nie będzie podświetlona nocą

Autor: Urszula Gołkowska

07/10/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon