Świerklaniec zaprasza na weekend. Co ciekawego będzie się działo?

Stowarzyszenie Wrazidlok ma już propozycję na koniec tygodnia. Oprócz zwiedzania Pałacu Kawalera oraz parku można także skorzystać z niecodziennych zaproszeń.

Urszula Gołkowska
Pałac kawalera w świerklańcu

Weekend w Świerklańcu

Brak pomysłu na sobotę, 1 lipca? O godzinie 15:00 w Pałacu Kawalera w Świerklańcu odbędzie się spotkanie autorskie oraz wystawa modeli, jakie tworzy z brystolu Sławomir Kaczor. O wyjątkowych pracach opowie historyk, absolwent Uniwersytetu Śląskiego specjalizujący się w kulturze napoleońskiej.

- Autor przedstawi projekty obiektów sakralnych i użyteczności publicznej. Makiety tychże, wznoszone z brystolu, zgodnie z wymogami danej epoki nie tylko charakteryzują się szlachetną szatą dekoracyjną, ale niosą przede wszystkim istotny, czerpiący z historii przekaz - informują organizatorzy wydarzenia.

Po spotkaniu ze Sławomirem Kaczorem po Pałacu Kawalera gości oprowadzi prezes stowarzyszenia Wrazidlok Łukasz Zimnoch. Uczestnicy proszeni są o cegiełkę w wysokości 10 zł.

Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy chcieliby dołączyć do Wrazidloków. 1 lipca o godzinie 16:00 w Świerklańcu odbędzie się zapoznawczy grill. Organizatorką wydarzenia jest Monika Muszyńska. Zainteresowani proszeni są o kontakt mailowy (emagnaci@gmail.com).

Do Świerklańca warto przyjechać każdego dnia, zwłaszcza po zachodzie słońca. Kiedy park spowije mrok na fasadzie Pałacu Kawalera prezentowane jest widowisko mappingowe łączące dźwięk oraz animację.

Mapping na Pałacu Kawalera

Może Cię zainteresować:

Świerklaniec zaprasza zakochanych i nie tylko. Warto wybrać się tam po zachodzie słońca...

Autor: Urszula Gołkowska

25/05/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon