Święto GZM w naszym powiecie: zwiedzanie pałacu, poznawanie stadnin i wędrówka po dnie morza

2 lipca Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia zaprasza na świętowanie piątych urodzin. Z tej okazji na mieszkańców czekają ciekawe wydarzenia. Odbędą się także w gminach powiatu tarnogórskiego.

Pałac kawalera świerklaniec

Tajemnice Parku w Świerklańcu

Kiedyś w rozległym parku stał przepiękny pałac nazywany Małym Wersalem. Kto postanowił go zbudować i jaka historia miłosna się z tym wiąże? O tym przekonają się uczestnicy spacerów, które odbędą się już w najbliższą sobotę. Godziny rozpoczęcia wycieczek: 10:00, 12:00, 14:00, 16:00.

Goście świerklanieckiego kompleksu będą mogli poznać także Pałac Kawalera i zbadać sekretne zakamarki tego zabytku. Oprowadzania rozpoczną się o godzinach: 11:00, 13:00 i 15:00.

"Konie, rowery i zabawa"

Pod takim hasłem gmina Zbrosławice zaprasza do poznania jednego z jej największych skarbów - branży konnej. Uczestnicy wyprawy odwiedzą Ośrodek Jeździecki Zbrosławice oraz Ośrodek Jeździecki Preria Wilkowice. Na zakończenie skorzystają z atrakcji Parku Rozrywki Alele w Wilkowicach. Co ciekawe turyści oraz chętni mieszkańcy będą poruszać się rowerami.

Miejsce zbiórki: teren przed Ośrodkiem Jeździeckim w Zbrosławicach. Godziny wycieczek: 10:00, 12:45, 15:30.

Radzionków kulinarny i prehistoryczny

Miłośnicy dobrej kuchni i stylu retro pewnie zainteresują się propozycją spaceru szlakiem przedwojennych lokali. W planie opowieści o Restauracji u Blachuta i Restauracji u Spyrki. Głównym punktem wydarzenia będzie natomiast prezentacja pamiątek oraz spotkanie z właścicielami Restauracji u Letochy. Wycieczki zaczną się przed radzionkowskim ratuszem. Godziny rozpoczęcia: 10:00, 12:00, 14:00.

Kolejna propozycja to wędrówka po dnie triasowego morza, a obecnie - nieczynnego kamieniołomu. Znajduje się on na terenie Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Radzionkowie. Uczestnicy poznają tajniki pracy geologa, a nawet sami spróbują odnaleźć skamieliny. Miejsce zbiórki: brama główna ogrodu od strony drogi w przedłużeniu ulicy Zejera. Godziny warsztatów: 11:00, 13:00, 15:00, 17:00.

Szczegółowe informacje o wydarzeniach i zapisach dostępne są na stronie Kierunek GZM. Interesujących eventów nie zabraknie tego dnia także w samych Tarnowskich Górach. Co Srebrne Miasto zaproponuje turystom?

Tarnowskie Góry święto metropolii 2022

Może Cię zainteresować:

GZM świętuje w Tarnowskich Górach. Śniadanie na hałdzie popłuczkowej, zwiedzanie szlaków UNESCO

Autor: Urszula Gołkowska

27/06/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Widowisko w Świerklańcu

Wyjątkowe widowisko na Pałacu Kawalera w Świerklańcu

Pałac kawalera Świerklaniec

Poznajcie Pałac Kawalera podczas nocnego zwiedzania

Świerklaniec, jarmark świąteczny 2021

Świerklaniec. Spotkanie z Mikołajem i jarmark świąteczny

Śląski Ogród Botaniczny w Radzionkowie - Dzień Jesieni 2021

Dzień Jesieni w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Radzionkowie

Park Przygód i Atrakcji

Park Przygód i Atrakcji w Wilkowicach - przydatne informacje

Projekt bez tytułu6

Świerklaniec od podszewki - zwiedzanie Parku w Świerklańcu

Jezioro Świerklaniec (Zalew Kozłowa Góra)

Jezioro Świerklaniec. Dojazd, atrakcje,...