Szkoła Podstawowa nr 1 w Radzionkowie ma nową Zieloną Pracownię. Zobaczcie, jak się prezentuje

Radzionkowska placówka została wyróżniona w konkursie organizowanym przez WFOŚiGW w Katowicach. Nagrodą jest nowe wyposażenie sali przyrodniczej. Z czego mogą od tego roku skorzystać uczniowie?

Nowe Zielone Pracownie 2022

W czerwcu tego roku odbyło się spotkanie podsumowujące kolejną edycję konkursu Zielona Pracownia. W akcji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach wzięło udział 129 szkół, z czego 70 otrzymało dofinansowanie na realizację wnioskowanego projektu. W nagrodzonych szkołach powstaną nowe pracownie na potrzeby nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych, chemiczno-fizycznych czy geologicznych w klasach 4-8 szkół podstawowych oraz w szkołach średnich. Łączna wartość przyznanych w tym roku środków to prawie 2,8 mln zł.

- Ten konkurs organizujemy po to, aby wzrastała świadomość ekologiczna, bo edukacja od najmłodszych lat jest bardzo istotna. Im więcej postaw ekologicznych nauczymy się w młodości, tym mniej problemów ze środowiskiem będziemy mieli w późniejszych latach. To jest cel, który chcemy osiągnąć realizując program Zielonych Pracowni – wyjaśnia Tomasz Bednarek, prezes WFOŚiGW w Katowicach.

Nagroda dla SP nr 1 w Radzionkowie

Jedną z nagrodzonych placówek jest podstawówka w Radzionkowie. Oficjalne otwarcie nowej klasy odbyło się wczoraj, 22 września. Będą w niej prowadzone lekcje przyrody i biologii. Całkowity koszt utworzenia pracowni to niecałe 50 000 zł. Realizację projektu wsparł finansowo WFOŚiGW w Katowicach, przeznaczając w ramach konkursu na ten cel kwotę w wysokości 39 915 zł.

Na liście wyróżnionych placówek są także inne szkoły z powiatu tarnogórskiego. Dotacja trafi do:

  • II LO w Tarnowskich Górach - Różnorodność biologiczna Garbu
    Tarnogórskiego
  • ZSP w Miedarach - Chcemy żyć na zielonej planecie
  • SP w Nakle Śląskim - Akademia Przygody z Przyrodą
Szkoła Podstawowa nr 5 w Tarnowskich Górach, nowa pracownia przyrodnicza

Może Cię zainteresować:

Błękitna Planeta w Lasowicach. Jak wygląda nowa pracownia dla młodych przyrodników?

Autor: Urszula Gołkowska

06/11/2021

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon