Szkoła w Ziemięcicach coraz bliżej. Na jakim etapie są obecnie prace?

Trwa realizacja aktualnie największej inwestycji w gminie Zbrosławice. Dzięki zadaniu z infrastruktury skorzysta 200 uczniów. Powstaną między innymi nowe klasy, sala gimnastyczna czy świetlica.

Rozbudowa szkoły w Ziemięcicach

Urząd Gminy pochwalił się postępami prac związanych z inwestycją w jednej z miejscowości. Szkoła Podstawowa w Ziemięcicach przechodzi metamorfozę. Placówka jest rozbudowywana.

- W tym tygodniu wylany został beton pod ławy fundamentowe oraz przygotowane zostały szalunki oraz zbrojenia ław fundamentowych pod budynek sali gimnastycznej. Wcześniej wzmocniono nośność gruntu przez wykonanie 195 sztuk pali betonowych o długości od 6,5 m do 12 m. Podstawy kolumn sali gimnastycznej zostały również dozbrojone i zbadane ultradźwiękami - wyliczają urzędnicy gminni.

Na zakończenie prac trzeba jeszcze trochę poczekać. Wiemy już, że w ramach projektu z obiektu skorzysta 200 uczniów oraz nauczyciele. W nowym segmencie powstanie: pięć klas lekcyjnych, pokój nauczycielski, szatnia, dyżurka, jadalnia/świetlica, węzły sanitarne, sala gimnastyczna z boiskiem o wymiarach 15,5 m x 25,5 m, pomieszczenia gospodarcze i techniczne. Budynek ma być przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Wartość zadania wyniesie 17 799 999 zł. 54,92% kosztów pokryje dofinansowanie w kwocie 9 775 000 zł w ramach rządowego programu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

To niejedyne prace związane z obiektami oświatowymi w ostatnich latach. W 2020 roku w Boniowicach powstało przedszkole. Do Wieszowy z kolei trafiło nowe wyposażenie sal. Budynek dla najmłodszych dzieci powstał także w Kopienicy.

Ekopracownia pod chmurką w Wieszowie

Może Cię zainteresować:

W Wieszowie powstanie ekopracownia pod chmurką. Wiemy, jak ma wyglądać to miejsce

Autor: Urszula Gołkowska

13/07/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon