W Wieszowie powstanie ekopracownia pod chmurką. Wiemy, jak ma wyglądać to miejsce

Placówka z gminy Zbrosławice wygrała konkurs zorganizowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Przy szkole powstanie przestrzeń, gdzie dzieci będą się uczyć pod otwartym niebem.

"EduChill pod Kasztanami" w Wieszowie

WFOŚiGW rozstrzygnął konkurs dla szkół z obszaru naszego województwa. Celem akcji było utworzenie na terenie należącym do placówki oświatowej przestrzeni dedykowanej prowadzeniu zajęć dydaktycznych z zakresu przyrody, biologii, ekologii, geografii czy geologii w szkołach podstawowych oraz średnich. Dotacja miała być udzielana do wysokości 80% kosztów kwalifikowanych z zastrzeżeniem, że maksymalna kwota dofinansowania nie mogła przekroczyć 70 000 zł. Na konkurs wpłynęło 151 wniosków.

Wśród zwycięskich propozycji znalazł się projekt ze Szkoły Podstawowej im. gen. Jerzego Ziętka w Wieszowie. Placówka otrzyma dofinansowanie w wysokości 56 000 zł.

- Nasz projekt znalazł się na liście laureatów. Za niedługo na boisku szkolnym powstanie ekopracownia "EduChill pod Kasztanami", czyli przestrzeń do prowadzenia zajęć dydaktycznych z zakresu przyrody, biologii, ekologii, itp. - cieszą się przedstawiciele szkoły.

Wizualizacje infrastruktury dla uczniów, jaka pojawi się w gminie Zbrosławice, zobaczyć można w powyższej galerii. W ramach konkursu "Ekopracownia pod chmurką" łącznie do realizacji wybrano 70 projektów. Na udzielone dotacje WFOŚiGW przeznaczył 4,5 miliona złotych. Wśród zwycięskich szkół znalazły się również dwie inne z terenu powiatu tarnogórskiego: SP nr 3 im. ks. Franciszka Blachnickiego w Tarnowskich Górach - Skrawek Raju oraz SOSW w Tarnowskich Górach - Zielona Baza Szkoły.

Ekopracownia w Tarnowskich Górach

Może Cię zainteresować:

W powiecie tarnogórskim powstaną ekopracownie pod chmurką. Do projektu załapały się trzy szkoły

Autor: Urszula Gołkowska

10/07/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon