Szkoła z Tarnowskich Gór może rozpocząć nową współpracę. Z kim nawiązał kontakt ZSTiO?

Rozpoczęły się rozmowy między tarnogórskim "Mechanikiem" a zabrzańskim przedsiębiorstwem. W ich efekcie może powstać nowa oferta edukacyjna dla uczniów.

Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach
Tarnowskie Góry "Mechanik"

"Mechanik" razem z Thermex Serwis

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Tarnowskich Górach pochwalił się nawiązaniem kontaktu z nowym potencjalnym partnerem. Jest nim spółka Thermex Serwis świadcząca usługi ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji. Na razie trwają wstępne rozmowy, ale ich efekty końcowe mogą spodobać się przyszłym uczniom.

- Celem tych rozmów jest rozpoczęcie współpracy w zakresie edukacji w branży klimatyzacji w zawodzie "technik klimatyzacji" - stwierdzają przedstawiciele przedsiębiorstwa. - To bezprecedensowa kooperacja, która, miejmy nadzieję, już wkrótce pozwoli otworzyć pierwsze klasy zawodowe w tarnogórskim "Mechaniku" - dodają.

W niedawnym spotkaniu udział wzięli: prezes Thermex Serwis Aneta Minkowska, dyrektor ZSTiO Marcin Ślęzak i kierownik warsztatów szkolnych Łukasz Mann.

- Stworzenie oferty edukacyjnej i szkoleniowej w efekcie tej współpracy stanie się solidną bazą w kształceniu przyszłych, profesjonalnych pracowników branży klimatyzacyjnej, na których już czekają miejsca pracy - zapewniają reprezentanci zabrzańskiej firmy.

To nie pierwsza tego typu współpraca, jaką udało się nawiązać między tarnogórską szkołą a przedsiębiorstwem. W lutym podpisana została umowa z Chemetem. Porozumienie ma na celu lepsze wykształcenie kadry branży mechanicznej. Uczniowie nabędą nowe umiejętności z zakresu obsługi nowoczesnych obrabiarek numerycznych, produkcji i montażu elementów maszyn oraz stosowania w przemyśle nowoczesnych metod pracy. O innych benefitach wynikających z podjętego partnerstwa można przeczytać w poniższym artykule.

ZSTiO "Mechanik" i Chemet

Może Cię zainteresować:

Umowa między "Mechanikiem" i Chemetem już podpisana. Jakie korzyści przyniesie to szkole?

Autor: Urszula Gołkowska

12/02/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon