Szkoła z Tarnowskich Gór podbija Internet. Wszystko dzięki jednemu filmikowi na TikToku

Centrum Edukacji Ekonomiczno-Handlowej im. Karola Goduli w ostatnim czasie zyskało niemałą, bo światową popularność. Jak dochodzi się do takiej sławy?

Ekonomik Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry ekonomik

"Dzień bez plecaka" w TG

W naszym mieście wiele szkół zorganizowało akcję, podczas której uczniowie przychodzili na lekcje bez tornistrów. Książki oraz przybory przynosili w najróżniejszych... hmm, opakowaniach? Na szkolnych korytarzach pojawiały się walizki, kosze na śmieci, koszyki, torba z Glovo, a nawet wózek sklepowy! Te i inne przykłady można zobaczyć w poniższym artykule.

Dzień bez plecaka 2022

Może Cię zainteresować:

Dzień bez plecaka w szkołach powiatu tarnogórskiego. Zobacz, na jakie pomysły wpadli uczniowie

Autor: Urszula Gołkowska

29/03/2022

W zabawie wziął udział także tarnogórski "Ekonomik". Powstał nawet krótki film relacjonujący uczniowska kreatywność, który umieszczono na popularnej platformie TikTok. Poprzednie nagrania też cieszyły się oglądalnością, ale takiej popularności, jaką szkoła zyskała w marcu, nikt się nie spodziewał.

ekonomiktg podbija TikToka

Filmik "no backpack day w ekonomie" ma aktualnie 14,5 miliona wyświetleń, 1,7 miliona polubień i 12,8 tysięcy komentarzy. Nagranie szybko stało się popularne w różnych miejscach świata. Można je zobaczyć TUTAJ.

Jakby tego było mało, szkołą z naszego miasta zainteresowały się zagraniczne media. Rebecca Flood z amerykańskiego Newsweeka napisała artykuł poświęcony akcji "Ekonomika".

Tarnowskie Góry w Newsweeku
Newsweek

Jak podsumowuje autorka tekstu, nie do końca wiadomo, dlaczego szkoła zdecydowała się "posłać plecaki na wagary", ale wygląda na to, że wszystkim podobało się takie niestandardowe podejście.

Brawo dla "Ekonomika"

Historia związana z Dniem bez plecaka pokazuje, jak ważne może być używanie różnych kanałów komunikacji przez instytucje, w tym szkoły. Komu zwłaszcza placówka zawdzięcza swoją internetową popularność?

- Uczennice klasy 2b TR w składzie: Daniela Tacka, Martyna Kuczmańska oraz Julia Kwiatkowska, Kinga Łazaj i Vanessa Bruner przygotowały i zmontowały TikToka, który odniósł sukces na całym świecie. Dziewczyny jesteście super! - cieszą się przedstawiciele szkoły.
- Sukces ten odnieśliśmy dzięki współpracy całej społeczności szkolnej, ale przede wszystkim dzięki: Samorządowi szkolnemu w składzie: Kuba Wieczorek, Marysia Zając, Martyna Mika, Oliwia Filipczyk, Patryk Mateja pod opieką pani Justyny Łapińskiej oraz dzięki pani Danucie Gałachowskiej i klasie 2a, która zorganizowała akcję Zielono Mi - dodają.

Dołączamy się do gratulacji, a zdolnym dziewczynom z "Ekonomika" życzymy dalszych sukcesów.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon