Szpital tymczasowy w Pyrzowicach. Ratownicy z Węglokoksu w zespole medycznym

Spółka Węglokoks Kraj oddelegowała 10 ratowników górniczych do pomocy personelowi szpitala tymczasowego Pyrzowicach. Swoim doświadczeniem posłużą innym pracownikom.

Szpital tymczasowy pyrzowice 2021

Pyrzowice poszukują rąk do pracy

Placówka rekrutuje aktualnie lekarzy, pielęgniarki, opiekunów medycznych, ratowników, a także wolontariuszy. Na stronie internetowej dostępny jest formularz aplikacyjny. Podobnie sytuacja przedstawia się w szpitalu tymczasowym w Katowicach.

Ratownik ze szpitala tymczasowego w MCK w Katowicach: Pękamy w szwach. Po 50 przyjęć dziennie

- Dziękuję wszystkim wolontariuszom, którzy już się zgłosili do pracy. Zwracam się jednocześnie z prośbą do naszych studentów i pracowników, którzy chcą zostać wolontariuszami i wesprzeć pacjentów oraz swoich starszych kolegów, by w tej wyjątkowej misji rozważyli swoją decyzję o pomocy potrzebującym - oświadcza Tomasz Szczepański, Rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

Zespół medyczny w naszym powiecie wsparli także ratownicy Węglokoksu. To właśnie to przedsiębiorstwo odpowiedzialne jest za budowę szpitala.

- Nasi ratownicy mają pełne ręce roboty. Pomagają przy przyjmowaniu nowych pacjentów, jeśli zachodzi taka konieczność, przygotowują ich do transportu lotniczego do innych placówek, pomagają pacjentom w różnych czynnościach dnia codziennego, przewożą na badania, obserwują wskazania sprzętu specjalistycznego, wspierają psychicznie najciężej chorych – mówił Grzegorz Kaleja, ratownik górniczy z kopalni Bobrek-Piekary w rozmowie z nettg.pl.

Pacjenci z całego województwa przebywają w Pyrzowicach. Szpital tymczasowy przyjął 86 osób

Niedobór personelu medycznego odczuwa wiele placówek. O pracę ubiegać się można także w Wielospecjalistycznym Szpitalu Powiatowym w Tarnowskich Górach.

fot. Ratownictwo Wodne Rzeczpospolitej

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon