Szykują się duże zmiany w Strzybnicy. Przy ulicy Kościelnej pojawi się nowy chodnik. Co z amfiteatrem?

Rada Dzielnicy przedstawiła wnioski z ostatniego spotkania z zastępcą burmistrza. W Strzybnicy ma zajść kilka istotnych zmian w przestrzeni publicznej. Co nowego nas czeka?

Urszula Gołkowska
Tarnowskie Góry park hutnika

Nowy chodnik, remont amfiteatru i mural

W poniedziałek, 10 lipca, odbyło się zebranie Rady Dzielnicy. Przedstawiciele Strzybnicy spotkali się z reprezentantem władz samorządowych. Zastępca burmistrza Bartosz Skawiński zaprezentował zamierzenia dotyczące planowanych w tej dzielnicy inwestycji. Jedna z nich to projekt chodnika, który będzie prowadził wzdłuż ulicy Kościelnej na odcinku od skrzyżowania z ul. Górną do skrzyżowania z ul. Pionierską. Jak podaje Rada Dzielnicy, infrastruktura dla pieszych powstanie po stronie domów, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo poruszającym się po niej mieszkańcom. To nie koniec drogowych planów.

- Rozmawialiśmy również o drodze dojazdowej do strefy ruchu (która być może w przyszłym roku zostanie wpisana do budżetu - co ważne nie jako remont, ale jako nowa nawierzchnia) - relacjonują przedstawiciele Rady.

Zmiany mamy zobaczyć także w Parku Hutnika. Rozpocznie się etap projektowania remontu znajdującego się tam amfiteatru. Jeśli okaże się, że obiekt jest zbyt stary, zostanie rozebrany, a w jego miejsce ma powstać nowa konstrukcja. W istniejących aktualnie założeniach pozostawiona zostanie muszla koncertowa. Natomiast tył samego amfiteatru ma być przygotowany jako nawierzchnia dla przyszłego muralu.

- Jeśli jest wśród mieszkańców dzielnicy lub okolicy osoba zajmująca się projektowaniem - prosimy o zgłoszenie się do Urzędu Miasta lub do nas - dodają przedstawiciele Rady Dzielnicy.
Dzień Ziemi w Strzybnicy

Może Cię zainteresować:

Strzybnica i Osada Jana biorą sprawy w swoje ręce. Mieszkańcy sami posprzątali dzielnice

Autor: Urszula Gołkowska

24/04/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon