Szykuje się kolejny świąteczny jarmark. Tym razem w Leśnym Zakątku Śląska

Następne miejscowości ogłaszają organizację bożonarodzeniowych wydarzeń. Dołączyły do nich także Kalety. Wśród zapowiadanych atrakcji pojawią się koncerty i bezpłatna karuzela dla najmłodszych.

Jarmark swiateczny kalety

Świąteczny jarmark w Kaletach

Stoiska wystawców spotkamy w Świerklańcu, Tworogu czy Miasteczku Śląskim. Do tego grona dołączyły także Kalety. Tam adwentowe wydarzenie odbędzie się tydzień przed Wigilią - 17 grudnia. Tego dnia od godziny 13:00 do 21:00 na Małym Rynku będzie można pooglądać i nabyć produkty rękodzielników. Na stoiskach mają pojawić się artykuły dekoracyjne, upominki, regionalne smakołyki. To dobra okazja, by zaopatrzyć się w gwiazdkowe prezenty czy ozdoby.

Dodatkową atrakcją wydarzenia będą występy artystyczne. W świątecznym klimacie zaprezentują się między innymi: Miejska Orkiestra Dęta, Chór Sonata, lokalne placówki oświatowe oraz Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca Kalety. Organizatorzy zaprosili także artystkę Mona Lisę z koncertem najpiękniejszych polskich kolęd. Na dzieci czeka z kolei specjalna niespodzianka. Będą mogły bezpłatnie skorzystać z wiedeńskiej karuzeli.

Kalety zapraszają nie tylko mieszkańców i przyjezdnych gości. Mile widziani są też zainteresowani prezentacją swoich wyrobów wystawcy oraz restauratorzy. Otrzymają nieodpłatnie do swojej dyspozycji drewniane, zadaszone stoiska z dostępem do energii elektrycznej. Chętni mogą zgłaszać rezerwacje kontaktując się z dyrektorem Miejskiego Domu Kultury w Kaletach Marianem Lisieckim. Jest on dostępny pod numerem telefonu: 693 061 019.

Tarnowskie gory jarmark swiateczny

Może Cię zainteresować:

Świąteczne jarmarki w powiecie tarnogórskim. Gdzie i kiedy odbędą się w tym roku?

Autor: Urszula Gołkowska

09/11/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon