Szykuje się nowa impreza w Tarnowskich Górach. Miasto planuje "Święto pary"

Samorząd zaprosił organizacje pozarządowe do udziału w konkursie na realizację nowego wydarzenia. Ma ono zachęcić mieszkańców i turystów do zainteresowania się industrialnymi atrakcjami Srebrnego Miasta.

Urszula Gołkowska
Tarnowskie góry święto pary

Święto pary w Tarnowskich Górach

Jak wszyscy wiedzą, w naszym mieście różnorodnych imprez nie brakuje. Oprócz największego wydarzenia, jakim są coroczne Gwarki, mamy też Barbórkę w środku lata, Wybory Pięknej z Rept, bierzmy udział w Industriadzie... Do tego grona dołączyć może jeszcze jeden event. Niedawno Urząd Miasta ogłosił otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego z zakresu turystyki i krajoznawstwa. Nosi ono nazwę "Święto pary".

- Para dała impuls rozwojowy naszej cywilizacji. Tarnowskie Góry zawdzięczają jej szczególnie wiele. Jest zatem co uczcić! - stwierdzają urzędnicy miejscy.

Jak czytamy w opublikowanym dokumencie opisującym szczegóły konkursu: "celem zadania jest stworzenie czynników motywujących do zwiedzania i zapoznania się z infrastrukturą tarnogórskich obiektów i przestrzeni należących do Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego". Event odbędzie się na terenie Skansenu Maszyn Parowych przy Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach. Wybrany projekt lub projekty mają zostać przeprowadzone w terminie od 1 września do 31 października 2023 roku. Na realizację zadania w ramach konkursu samorząd przeznaczy środki finansowe w wysokości 70 000 zł.

Akcja skierowana jest do organizacji pozarządowych. Do 18 sierpnia inicjatorzy czekają na zgłoszenia zainteresowanych grup. Wzór oferty dostępny jest w Urzędzie Miasta oraz na jego stronie internetowej. Zwycięzcę lub zwycięzców konkursu poznamy do 30 sierpnia. Potem czeka nas już tylko zaproszenie na kolejne tarnogórskie wydarzenie.

Industriada 2023 w Tarnowskich Górach

Może Cię zainteresować:

Człowiek Dynamit i przeprawa przez Styks. Tak wyglądała Industriada w Tarnowskich Górach

Autor: Urszula Gołkowska

19/06/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon