Tajemnicze tunele pod Rynkiem. Co mają wspólnego z "Wolnymi Mediami"?

Tarnowskie Góry Rynek

Niedawno nasze miasto obiegły zdjęcia z niesamowitej wyprawy podziemiami Tarnowskich Gór. Szybko okazało się jednak, że wspomniane przejścia... nie istnieją.

Podziemna trasa pod rynkiem?

W ciągu ostatnich godzin na jednej z facebookowych grup tarnogórskich ukazywały się fotografie podziemi. Odważni podróżnicy mieli zbadać tunele ciągnące się pod centrum miasta. Dołączono nawet film wykonany podczas eskapady.

Oto niektóre ze wspominanych zdjęć:

Tarnowskie Góry. Wolne Media
Bożydar Siano


Tarnowskie Góry. Wolne Media
Bożydar Siano

Niektórzy mieszkańcy bardzo się ucieszyli i zaciekawili całą sprawą. Nic w tym dziwnego. W końcu Tarnowskie Góry jako miasto kiedyś górnicze może kryć wiele podziemnych tajemnic. Takie tunele, gdyby odpowiednio je zabezpieczyć, byłyby z pewnością bardzo interesującą atrakcją turystyczną. Dziś, 12 sierpnia, nadzieje zainteresowanych zostały jednak rozwiane. Rzekomi podróżnicy otwarcie wytłumaczyli, że cała akcja to... protest w obronie wolnych mediów.

Drodzy Państwo! 

To, co mieliście okazję zobaczyć w ostatnich godzinach, to przedsmak tego, co czeka nas po zakneblowaniu kolejnych wolnych mediów w Polsce. Kłamstwa, których nikt nie będzie w stanie weryfikować i prostować, kreowanie rzeczywistości, którą będziemy karmieni w rządowych lokalnych gazetach i telewizjach publicznych. 

Nie ma i nie było żadnego tunelu! To fikcja! Stworzyliśmy ją, aby pokazać łatwość manipulacji faktami, zdjęciami i zobrazować mechanizm powstawania fake newsów. Żyjemy w takich czasach, że jeżeli pozwolimy ma monopolizację mediów, władza będzie mogła robić z nami to, co chce! 

To nasz protest! 

"Wolne Media" w opinii tarnogórzan 

Wśród mieszkańców zdania w sprawie zmian w ustawie o radiofonii i telewizji są podzielone. Internauci wypowiadają się bardzo zróżnicowanie:

- Tyle tych protestów w Polsce, że niestety spowszedniały, co chwile jakiś o coś innego zamiast jeden wielki w jednej sprawie. W taki sposób niczego nie da się osiągnąć.
- Dość kneblowania ludzi. Ta ustawa to instrument dla realizacji interesów partyjnych, niezgodna z gwarancją swobody wypowiedzi. Brawo TG.
TVN tak samo łże, jak TVP, tylko robi to dla innej opcji.
- Te Protesty nic nie dają… trzeba się zebrać w kupę i ruszyć na Warszawę! W kupię siła… a takie grupki to tych idiotów z rządu tylko śmieszą.

  Przypomnijmy, że we wtorek, 10 sierpnia, na tarnogórskim rynku pojawili się manifestanci protestujący przeciwko lex TVN. Demonstranci przeszli ulicą Krakowską na plac Wolności, gdzie odczytano oficjalne oświadczenie. Relację z wydarzenia można zobaczyć TUTAJ.

  Subskrybuj tarnowskiegory.info

  google news icon

  czytaj więcej:

  Protesty w obronie TVN

  Manifestacja w obronie TVN także w Tarnowskich Górach

  Demonstracja w obronie wolnych mediów

  Demonstracja w obronie wolnych mediów w Tarnowskich Górach

  Tarnowskie Góry, Boże Narodzenie 2021

  Świąteczne ozdoby nie tylko w centrum miasta? Są takie plany

  Tarnowskie Góry. Budowa kanalizacji sanitarnej i deszczowej

  28,5 miliona złotych dla Tarnowskich Gór z Polskiego Ładu

  Tarnowskie Góry - protest

  Niedzielny protest tarnogórzan i oświadczenie burmistrza

  Tarnowskie Góry 16.-22.08

  Podsumowanie tygodnia 16.-22.08

  Tarnowskie Góry. Piknik Rodzinny i manifestacja

  Piknik Rodzinny i manifestacja. Na rynku było gorąco