Tajemniczy zielony obiekt na tarnogórskim rynku. Co to takiego?

Na centralnym placu naszego miasta pojawiła się duża zielona instalacja. Czym jest i jaki ma związek ze smogiem?

Akcja #OddechdlaPolski

Od wczoraj, 22 listopada, na tarnogórskim rynku zobaczyć można rzucającą się w oczy ściankę. Obiekt ma spore rozmiary, jest obwieszony donicami na rośliny i wprost nie sposób go nie zauważyć. Tak jak problemu smogu...

Jaką funkcję ma wspomniana instalacja? Ścianka to część kampanii #OddechdlaPolski, w której uczestniczy nasze miasto. Zielony prostopadłościan pokryty jest roślinnością pochłaniającą szkodliwe związki, jakie znajdują się w powietrzu. Co więcej, dzięki zamontowanym doniczkom każdy mieszkaniec może przynieść i zawiesić tam swoją roślinę jako symboliczny gest włączenia się w akcję.

- Otoczmy się zielenią i oddychajmy czystym powietrzem! Każdy z nas może wprowadzić w swoim życiu nawyki, które przyczynią się do poprawy jakości powietrza, którym oddychamy! - zaprasza Urząd Miasta.

Ścianka pozostanie w naszym mieście do piątku, 26 listopada. Podobne pojawią się także w Żywcu i Wodzisławiu Śląskim. Więcej informacji na temat kampanii #OddechdlaPolski w artykule: "Ekologiczna ścianka roślinna i bezpłatne badania. Tarnowskie Góry w akcji Oddech dla Polski".

- Każdy, nawet najdrobniejszy krok w kierunku poprawy jakości powietrza, którym wspólnie oddychamy, ma znaczenie. Jest krokiem w stronę miasta, w którym każdy może wziąć oddech pełną piersią - apelują inicjatorzy akcji. - Samorządowcy, lokalni aktywiści i przede wszystkim mieszkańcy – to od nas wszystkich i od naszej współpracy dzisiaj zależy to, jakim powietrzem jutro będą oddychały nasze dzieci - dodają.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon