Tak będzie wyglądać tarnogórska tężnia solankowa. Powstanie w Reptach Śląskich

Górnośląskie Centrum Rehabilitacji "Repty" pochwaliło się wizualizacją obiektu, jaki pojawi się przy ośrodku. To efekt zaangażowania samych mieszkańców i zwycięstwa w Marszałkowskim Budżecie Obywatelskim.

Tężnia solankowa w Tarnowskich Górach

Dobre wieści płyną z GCR "Repty". Jeszcze w tym roku zobaczymy gotową infrastrukturę, która pojawi się w parku przy ośrodku. Przypomnijmy, że w 2022 roku w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy województwa śląskiego w głosowaniu wybrali do realizacji eko parking w Katowickim Centrum Onkologii, a także tężnię w Tarnowskich Górach. Projekt z naszego miasta zebrał aż 9136 punktów.

Duże znaczenie dla wspomnianego sukcesu miało zaangażowanie pracowników GCR "Repty". Można było ich spotkać podczas licznych imprez plenerowych. Przy ich standzie zbierane były głosy dla tarnogórskich wniosków zgłoszonych do budżetu. Przedstawiciele centrum silnie działali także w przestrzeni internetowej.

Efekt tych starań można uznać za podwójnie satysfakcjonujący. W ramach puli eko wśród zwycięskich projektów znalazła się "Tężnia Gwarków w Reptach", to jednak nie wszystko. Z puli środków przeznaczonych dla podregionu P4 dofinansowanie otrzymało zadanie "Centrum Leczenia Bólu w Reptach w oparciu o hiperbarię tlenową".

Kiedy zobaczymy tężnię?

W tym tygodniu GCR "Repty" zaprezentowało wizualizację nowej inwestycji. Wiemy już także, kiedy planowo mają zakończyć się prace.

  - Tarnogórska "Tężnia Gwarków" mierzyć będzie ponad 6 metrów wysokości i 20 metrów długości. Obiekt w całej okazałości podziwiać będzie można już jesienią, my tymczasem zapraszamy do obejrzenia wizualizacji ukazującej wygląd powstającej właśnie "Tężni Gwarków".

  Animację z wizualizacją inwestycji zobaczyć można TUTAJ.

  Ogrody deszczowe w Parku Repeckim 6

  Może Cię zainteresować:

  Ogrody deszczowe w Tarnowskich Górach. Zobacz, co nowego pojawi się w Parku Repeckim

  Autor: Urszula Gołkowska

  08/04/2022

  Subskrybuj tarnowskiegory.info

  google news icon