Tak Kalety dbają o turystów. Nowe udogodnienie dla rowerzystów w Zielonej

W jednej z dzielnic Leśnego Zakątka Śląska pojawił się nowy element infrastruktury dla cyklistów. Gdzie można z niego skorzystać?

UM Kalety
Kalety stacja naprawy rowerów

Awaria rowerowa? Nie ma problemu!

Kalety nie bez powodu cieszą się tytułem Gminy Przyjaznej Rowerzystom. Liczne leśne trasy to nie wszystko. Miasto dba także o odpowiednią infrastrukturę, taką jak stanice rowerowe czy stacje naprawy sprzętu. Jedna z nich pojawiła się niedawno w dzielnicy Zielona. Znajdziemy ją przy nowej stanicy nieopodal Garbatego Mostu. Dzięki stacji rowerzysta będzie mógł samodzielnie naprawić swój pojazd. Podobny sprzęt został uż wcześniej zamontowany także w innych miejscach Kalet:

  • przy zbiorniku Zielona
  • w Parku Miejskim w Jędrysku
  • przy stanicach rowerowych
- Samoobsługowe stacje naprawy to bardzo przydatne elementy infrastruktury sportowo-turystycznej, z której często korzystają rowerzyści podróżujący ścieżkami Leśnego zakątka Śląska - stwierdzają urzędnicy miejscy.

Stanica rowerowa w Zielonej zaprasza

Na początku sierpnia w dzielnicy Zielona odbył się odbiór techniczny prac związanych z budową nowej stanicy rowerowej. Wykonawcą obiektu jest pan Ryszard Wysocki z Kalet. Stanicę znajdziemy nieopodal "Garbatego Mostu". Jak podawał Urząd Miasta, wokół obiektu ma także powstać ścieżka ekologiczno-dydaktyczna.

Sezon rowerowy co prawda już się kończy, warto jednak wykorzystać ostatnie cieplejsze dni i wsiąść na rower. Ciekawej trasy nie trzeba nawet daleko szukać. W naszym powiecie zorganizowano szlak Leśno Rajza. Przecina ona Miasteczko Śląskie, Nowe Chechło, Kalety, Mikołeskę, Tworóg, Koty, docierając pod sam Koszęcin. Trasa zatacza koło, więc można spokojnie wystartować i zakończyć trasę w tym samym miejscu. Na rowerzystów czekają malownicze łąki, spokojne lasy i inne przyrodnicze atrakcje.

Pasieka edukacyjna w Kaletach

Może Cię zainteresować:

Kalety zapraszają na ryby i po miód. Takie atrakcje czekają na gości Ichtioparku

Autor: Urszula Gołkowska

04/06/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon