Kalety zapraszają na ryby i po miód. Takie atrakcje czekają na gości Ichtioparku

Niecodzienne weekendowe aktywności oferuje Leśny Zakątek Śląska. Coś dla siebie znajdą fani wędkarstwa i przyrody. Miejsce to z pewnością zainteresuje zwłaszcza najmłodszych.

Z wizytą w Ichtioparku

Brak pomysłów na ciekawe spędzenie czerwcowych wolnych dni? Być może to dobry czas, by wybrać się do Kalet, gdzie trwa letni sezon turystyczny. Jednym z ciekawszych punktów jest Ichtiopark. Znajdziemy go przy ulicy Fabrycznej. Ichtiopark to nie tylko miejsce zarezerwowane dla wędkarzy. Wiele osób lubi je ze względu na walory spacerowe. Jednak miłośnicy wędkowania z pewnością będą zadowoleni. Na terenie parku znajduje się wypożyczalnia sprzętu. Jest otwarta dla zainteresowanych w każdą sobotę i niedzielę w godzinach 13:00 – 18:00.

- Na miejscu będzie możliwość otrzymania przynęty do łowienia oraz wszystkich niezbędnych akcesoriów wędkarskich - zapewniają przedstawiciele miasta.

Słodka edukacja

Swoje drzwi przed gości otwiera także kaletańska pasieka. Obiekt jest dostępny dla zwiedzających od czerwca, w soboty i niedziele w godzinach 14:00 – 19:00.

- Do uli wprowadzona została już rodzina pszczela, która w okresie letnim ponownie zasiedli teren naszej pasieki - opowiadają przedstawiciele miasta. - Na miejscu skosztować będzie można różnych gatunków miodu, a także dowiedzieć się wielu ciekawostek o tych pożytecznych owadach, o których zawsze z wielką pasją opowiada pan pszczelarz opiekujący się naszą pasieką edukacyjną.

To jeszcze nie koniec niespodzianek. Na gości czeka także możliwość zobaczenia pracy pszczół dzięki szklanemu ulowi. Dla najmłodszych z kolei przygotowano drewniany ul dydaktyczny z ruchomymi, kolorowymi elementami. W pasiece zobaczyć można prawdziwy kombinezon pszczelarski. Na zewnątrz budynku znajdziemy ścieżkę edukacyjną z grami terenowymi oraz mały ogród botaniczny.

Będąc w Kaletach warto zajrzeć także nad zbiornik Zielona. To idealne miejsce na spacer, a wiele osób wybiera się tam również na kajaki.

Kalety zielona

Może Cię zainteresować:

Zalew Zielona w Kaletach. Dojazd, pole namiotowe, przydatne informacje

Autor: Urszula Gołkowska

23/05/2021

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon