Takie pyszności przygotowali uczniowie "Gastronomika" w ramach Wyborów Pięknej z Rept

Młodzi kucharze i cukiernicy podjęli wyzwanie stworzenia najlepszego dnia z jabłkiem w roli głównej. Efekty końcowe wyglądają bardzo smakowicie.

Ciasta, kisiel, musy, a najlepsza - tarta

Wczoraj, 20 kwietnia, w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Tarnowskich Górach odbył się konkurs "Jabłko w roli głównej". Uczniowie mieli za zadanie przygotować dowolne danie - na słono lub słodko. Akcja odbywa się w ramach wydarzenia Wybory Pięknej z Rept. Pierwsza edycja kulinarnych zawodów miała miejsce w 2022 roku. Wtedy na pierwszym miejscu uplasowało się jabłko nadziewane kaszą, mięsem mielonym z kapustą kiszoną, smażonym boczkiem i konfiturą w borówek pomysłu Kingi Bartyzel.

Tym razem wyzwanie podjęło jedenastu uczestników: Weronika Mańka, Natalia Szeliga, Amelia Lorenczyk, Kinga Kwapis, Natalia Szajer, Natalia Prochowska, Julia Mielcarska, Kacper Bogucki, Fabian Nicpoń, Martyna Sowa i Zuzanna Joszko. W jury zasiedli: Jolanta Tuszyńska, Grzegorz Bien, Stanisław Karcz, Mariusz Jarzombek oraz Tomasz Respondek. Spróbowali wszystkich potraw: dziesięciu deserów (ciast, ciastek, musów) oraz jednego dnia głównego. Najlepsza ich zdaniem okazała się tarta z malinami, jabłkiem, cydrem i chipsem czekoladowym z granolą przygotowana przez Julię Mielcarską. Drugie miejsce przypadło z kolei Fabianowi Nicponiowi za roladę z piersi kurczaka w panierce z sezamu z nadzieniem ze szpinaku, sera i musu jabłkowego. Ostatnią finalistką została Martyna Sowa, która upiekła tartę z budyniem waniliowym i jabłkami.

Podczas Wyborów Pięknej z Rept (23.04) wyróżnieni otrzymają sadzonki lokalnej odmiany jabłoni. Natomiast wszyscy uczestnicy konkursu zostali uhonorowani nagrodami przekazanymi przez Urząd Miasta Tarnowskie Góry, Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej, restaurację Taco Mexicano oraz panią Aleksandrę Lesińską.

Wybory Pięknej z Rept w Tarnowskich Górach

Może Cię zainteresować:

Gdzie są najlepsze dania z jabłkami? Rusza konkurs kulinarny z okazji Wyborów Pięknej z Rept

Autor: Urszula Gołkowska

12/04/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon