Taneczny sukces grupy Rock Time. Zawodnicy z Kalet z medalami

Tancerze z powiatu tarnogórskiego zaprezentowali się podczas III Ogólnopolskiego Maratonu Tańców Swingowych w Gliwicach. Do domu wrócili jaka zwycięzcy.

Rock Time
Time Rock Kalety

Gratulacje dla Rock Time

Grupa taneczna działająca przy MDK Kalety w ostatni weekend pokazała, czym jest swing. Pierwsza okazja do tego miała miejsce w sobotę, 18 lutego. W Gliwicach odbywał się III Ogólnopolski Maraton Tańców Swingowych. Reprezentanci z Kalet wywalczyli dwa miejsca na podium. Najlepsza okazała się para Katarzyna Bodora i Adrian Kalus. Zaraz za nimi także tancerze z Rock Time Karina Bronder oraz Krystian Chmielorz. Czwarte miejsce zajęli Sonia Kulawik i Maksymilian Solecki.

Tancerzom gratulujemy, a także życzymy powodzenia podczas kolejnego zbliżającego się wyzwania. Jutro, 21 lutego, w Warszawie odbędzie się Ogólnoświatowy Konkurs Rock’n’rolla im. Billa Haleya.

- 9 lutego 1981 r. w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej umiera Bill Haley, twórca piosenki "Rock Around the Clock"- znanego niezapomnianego przeboju, dającego początek nowej erze muzycznej pod nazwą "rock'n'roll". Fakt ten stał się pretekstem do zorganizowania pierwszego w świecie konkursu rock'n'rolla i nadania mu nazwy: Ogólnoświatowy Konkurs Rock'n'Rolla im. Billa Haley'a. Pomysłodawcami całego przedsięwzięcia byli członkowie Klubu Stodoła: Kazimierz Chendyński i Adam Halber. Od tamtej pory konkurs jest organizowany co roku i stał się tradycją Klubu Stodoła - opowiadają organizatorzy.
Studio Tańca MK na Mistrzostwach Świata IDO w Słowenii

Może Cię zainteresować:

Dziewczyny z Tarnowskich Gór na Mistrzostwach Świata IDO. Nasze tancerki w czołówce

Autor: Urszula Gołkowska

05/12/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon