Tarnogórscy seniorzy na wielkim ekranie. Kogo tym razem zobaczymy w serialu?

To już ten dzień, kiedy w kinie pojawiła się długo wyczekiwana produkcja. W rolach głównych tarnogórzanie, którzy pokazują, że wiek to kwestia względna, a najważniejsze jest nastawienie do życia.

"Tarnowskie Góry teraz i dawniej II"
Tarnowskie góry seniorzy serial

"Tarnowskie Góry teraz i dawniej 2"

Dziś, 7 grudnia, w Tarnogórskim Centrum Kultury odbył się premierowy pokaz serialu o naszym seniorach. To inicjatywa Tarnogórskiego Stowarzyszenia Obywatelskiego. W zeszłym roku jego członkowie przygotowali cztery odcinki z opowieściami o wyjątkowych mieszkańcach. Mogliśmy poznać niecodzienne pasje Mari Kołodziej, Teresy Szydłowskiej, Andrzeja Pawełczyka i Benedykta Gołombka.

"Tarnowskie Góry teraz i dawniej"

Może Cię zainteresować:

Powstał serial o tarnogórskich seniorach. Gdzie można go obejrzeć?

Autor: Urszula Gołkowska

17/12/2021

Po sukcesie pierwsze edycji akcji przyszedł czas na drugą. Nagrania poprzedził casting, który cieszył się niemałą popularnością. Ostatecznie wybrano kilku seniorów. Znamy już tegoroczną obsadę. Wstrzymajcie oddech, bo te nazwiska z pewnością nie są Wam obce. W nowym sezonie zobaczymy:

  • Bogusławę Sukiennik
  • Beatę Hetmańczyk
  • Jana Zorembę
  • Franciszka Wieganda

Serial wyreżyserowała Ilona Ptak. Co prawda oficjalna premiera już za nami, ale jeśli ktoś nie miał możliwości się na nią wybrać - nic straconego. Już dziś na kanale Tarnogórskie Stowarzyszenie Obywatelskie na platformie YouTube pojawią się cztery odcinki serialu. Wystarczy tylko zarezerwować sobie trochę czasu wieczorem, przygotować aromatyczną kawę lub herbatę, kocyk i cieszyć się przyjemnością oglądania. Odcinki będą pojawiać się od 19:00. Tymczasem zapraszamy do zobaczenia zwiastuna.

- W każdym z odcinków przedstawiona jest historia jednego niezwykłego tarnogórzanina, Seniora (osoby powyżej 60. roku życia), który pomimo upływu czasu nie zwalnia tempa i ze względu na swoją aktywność i zaangażowanie stanowi wzór do naśladowania - opowiadają twórcy przedsięwzięcia.

- Jesteśmy niezwykle zadowoleni z tego, co udało nam się uchwycić - mamy nadzieję, że i Wam się spodoba! - dodają.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon