Tarnogórscy seniorzy wyróżnieni. Srebrne Skrzydło dla Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Znamy już laureata tegorocznej edycji prestiżowego konkursu. Tym razem to nie jedna osoba, ale całe stowarzyszenie. Wyróżnienie trafiło do grupy, która wyjątkowo udziela się w naszym mieście.

Srebrne Skrzydło dla UTW

Zgodnie z zapowiedziami w wyjątkowym dniu 11 listopada w Pałacu w Rybnej odbyła się uroczysta gala. Podczas niej wręczono statuetkę Srebrne Skrzydło. Komu i za co jest ona przyznawana?

- To nagroda dla zasłużonych mieszkańców, którzy swoją działalnością przyczyniają się m.in. do rozwoju, upowszechniania dorobku miasta czy jego historii - tłumaczą urzędnicy miejscy.

W tym roku zaszczytne wyróżnienie przypadło Uniwersytetowi Trzeciego Wieku z Tarnowskich Gór. Jego słuchacze nie tylko stale podnoszą własne kompetencje czy rozwijają swoje pasje. Biorą także aktywny udział w życiu miasta, udzielają się podczas rozmaitych imprez i wydarzeń kulturalnych, inicjują różne przedsięwzięcia dla tarnogórzan i nie tylko.

- Rozpierała nas radość i duma, że znaleźliśmy się w tak zacnym gronie. Otrzymane skrzydła pozwolą nam wznosić się coraz wyżej, służąc dalej naszej lokalnej społeczności - cieszą się tarnogórscy studenci.
Magdalena Latacz

Może Cię zainteresować:

Z Magdaleną Latacz o Uniwersytecie Trzeciego Wieku: "Praca społeczna - to nasza misja"

Autor: Urszula Gołkowska

22/10/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon