Worek medali dla tarnogórskich pływaków. To trzeba zobaczyć! [FILM]

W ubiegły weekend odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski 14-latków. Nasi młodzi zawodnicy zaprezentowali się świetnie.

5 razy na podium

Impreza odbywała się w Olsztynie. W zawodach udział wzięło 571 nastoletnich sportowców reprezentujących 156 klubów. Wśród nich znalazła się silna grupa z Tarnowskich Gór w składzie: Erik Major, Paweł Proszowski, Mateusz Kraska, Kacper Wieczorek i Maciej Boryczka. Towarzyszyli im trenerzy Tomasz i Sławomir Pąchalscy.

Członkowie klubu z naszego miasta zdobyli aż pięć medali: cztery indywidualne i jeden drużynowy. Trzy razy na podium stawał Erik Major. Zawodnik zdobył:

  • złoto na 200 m stylem dowolnym
  • srebro na 50 m stylem klasycznym
  • srebro na 100 m stylem zmiennym

Pawłowi Proszowskiemu udało się sięgnąć po trzecie miejsce w konkurencji 200 m stylem zmiennym.

To jeszcze nie koniec dobrych wieści. Mateusz Kraska, Paweł Proszowski, Kacper Wieczorek i Erik Major wywalczyli srebrny medal w sztafecie 4x 200m stylem dowolnym. Poniżej relacja z zawodów.

- Trudno było wymarzyć sobie lepszą końcówkę 1 części tego sezonu. Nasi pływacy we wszystkich kategoriach wiekowych w okresie od września do grudnia 2021 roku wywalczyli łącznie 74 medale Zimowych Mistrzostw Śląska oraz 29 finałów Mistrzostw Polski, zwieńczonych 4 indywidualnymi i 1 drużynowym medalem Mistrzostw Polski - opowiada Tomasz Pąchalski.

3 medale Mistrzostw Polski w pływaniu długodystansowym dla młodych tarnogórzan!

- Za całokształtem tego sukcesu stoi system, który opracowaliśmy i wdrażamy już od kilku lat. Najważniejsza w tym układzie jest forma piramidy, którą my nazywamy Tarnogórską Piramidą Szkoleniową, która daje dzieciom z z naszego regionu możliwość szkolenia się od niemowlaka przez przedszkole, szkołę podstawową i średnią aż do mistrzostwa sportowego! - dodaje trener.

Młodym sportowcom gratulujemy i życzymy dalszego pobijania własnych rekordów.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon