Tarnogórscy uczniowie będą współpracować z Castoramą. Co z tego wyniknie?

1 grudnia przedstawiciele szkoły i przedsiębiorstwa zawarli porozumienie o współdziałaniu. Jego pierwsze efekty już niebawem będzie można zobaczyć w przestrzeni publicznej.

Castorama i Budowlanka

Kolejna tarnogórska szkoła pozyskała znaczącego partnera. Na początku miesiąca dyrektor ZSBA Józef Caus, dyrektor Castorama Tarnowskie Góry Tomasz Lasek oraz dyrektor ds. zarządzania i logistyki Sylwester Skoczyński podpisali Partnerski Program Edukacyjny "Kierunek Castorama".

- Takie wsparcie to dla naszych uczniów wielka sprawa – od dwóch lat mają już w Castoramie praktyki, które sobie chwalą – mówił dyrektor ZSBA.

Dzięki porozumieniu szkoła odniesie wiele korzyści:

  • nagrody finansowe dla najlepszych uczniów sponsorowane przez partnera
  • pomoc w doposażeniu szkoły w materiały budowlane na zajęcia warsztatowe
  • wzmocnienie świadomości uczniów w wyborach zawodowych
  • możliwość odbywania płatnych praktyk miesięcznych na terenie Castorama Tarnowskie Góry
  • budowanie trwałych relacji zawodowych
  • wspólne inicjatywy na rzecz powiatu tarnogórskiego oraz miasta Tarnowskie Góry

Tarnogórski Plastyk będzie współpracował z Uniwersytetem Śląskim

Na początek... karmniki

Uczniowie Zespołu Szkół Budowlano-Architektonicznych zaprojektowali instalacje, jakie niebawem ozdobią nasz miasto. Materiałów potrzebnych na wykonanie karmników dostarczy nie kto inny, ale właśnie pracownicy Castoramy.

- Dla nas taka pomoc to sama przyjemność, nasi pracownicy w ramach wolontariatu pracowniczego pomogą jest zainstalować – zapewnia Tomasz Lasek, dyrektor tarnogórskiego sklepu.

Odbyło się już spotkanie z przedstawicielami Urzędu Miasta, którzy wskażą możliwą lokalizację dla powstających karmników.

– Najlepsze miejsca dla nich to tereny przyszkolne i przy przedszkolach, mamy jeszcze kilka skwerów, gdzie karmniki na pewno będą oblegane przez ptaki – stwierdza Adam Mrugacz, naczelnik miejskiego Wydziału Ochrony Środowiska.

Zielona pracownia już otwarta. Jakie przyrodnicze "atrakcje" czekają tam na radzionkowskich uczniów?

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon